Coco Before Chanel


Coco Before Chanel noskatījos aiz cieņas pret slavenu cilvēku dzīvesstāstiem. Turklāt vēl Gabrielas Šaneles lomu uzņēmusies Audrey Tautou. Skatoties filmu, aizpildīju caurumus savās zināšanās un ieguvu citādu priekšstatu par 20. gadsimta sākumu un šī laikmeta sievietēm. Ja līdz šim manas domas par 19. gadsimta nogali /20. gs. sākumu robežojās ar augsti pašūtam apkaklītēm, cimdiem un paslēptām nepiedienīgajām klavieru kājām (jā, viktoriāņi savā puritānismā bija nudien dīvaini), tad noskatoties pilnasinīgās Gabrielas stāstu, nevilšus nākas mainīt domas par bālajām un trauslajām sievietēm.

Protams, atainojums atkarīgs lielā mērā arī no režisores vīzijas, tādēļ man kā skatītājam likās, ka a) Francijā viss bija foršāk vaib) stāsts tika mazliet pārspīlēts un vairāk piemērots galvenās idejas uzsvēršanai, proti, Šaneles tēls bija visai pārdrošs tā laika apstākļiem.

Lielākais mīnuss – ja jau stāsts par modes ikonu, tad give us more clothes. Protams, cakainās kleitas un ar spalvām pārbāztās cepures 20. gs. pašā sākumā figurēja diezgan bieži, tomēr man prasīt prasījās, lai tiktu pastāstīts arī stāsts par Šaneles dzīvi laikā, kad viņas tērpi jau bija ieguvuši atzinību (tad laikam gan nosaukums nebūtu Coco Before Chanel). Gaidīt gaidīju Šaneles radītos dizainus, taču tērpu kolekciju, apbrīnot varēju tikai filmas beigās un arī vairāk tādā kā simboliskā kontekstā. Tomēr, tieši šis Before Chanel atstāja nepabeigtības iespaidu. Labi vai slikti par to vēl zinātnieki manā galvā strīdas, jo no vienas puses – konkrēts dzīves periods tika atainots, kā jau solīts virsrakstā, taču no otras puses, esmu pārliecināta, ka šādas personības dzīvē bija vēl daudz jo daudz pārdzīvojumu un piedzīvojumu, kas būtu interesanti skatītājam. Filmas beigās Šanele jau tika parādīta kā ikona – sekmīga un panākumiem bagāta, tomēr iekšēji salauzta mīlestības dēļ. Gribējās man vairāk tos panākumus un mazāk to ciešanu, lai šī filma kļūtu vēl lieliskāks apliecinājums sievietes vitalitātei un spēkam, kas ļāvis radīt ko tādu, kas līdz šim nevienai nebija izdevies.

Pievienotā vērtība man – mīlu šo gadsimtu miju, gan tērpos, gan vidē, gan arhitektūrā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: