Vampire Diaries. Ne visi vidusskolas vampīri mirdz .


Vairakkārt esmu rakstījusi par noskatītajām filmām, tomēr ne reizes neesmu pieminējusi, manuprāt, sakarīgākos seriālus. Tādi, ko skatos ir vairāki, tomēr pieminēšanas vērti tikai daži. Kā vienu not tiem var minēt Vampire Diaries. Sākumā liekas, klasiskais pusaudžu vampīru gabals. Pēc Twilight mēs esam jau tā notraumēti, ka izdzirdot vārdus – vidusskola, vampīri un mīlestība vienā teikumā, domājam, ka ieraudzīsim kādu mirdzošu, izskatīgu puisi, kas iemīlās kārtējā pelēkajā pelē, padarot to par vampīru Pelnrušķīti. Izskatīgi puiši ir arī šajā seriāla. Tikai viņi par laimi nemirdz.

Oriģinālās Vampire Diaries sērijas grāmatas neesmu vēl paspējusi izlasīt, tāpēc varu uzteikt vien seriāla veidotājus, ka viņi vampīra tēlu ir saglabājuši pēc iespējas tuvāku tam, kāds tas bijis sākotnēji. Nu ne jau pavisam sākotnēji, ja paskatāmies uz oriģinālo Vladu Drakulu vai melnbaltā kino mošķi Nosferatu. Bet maķenīt tuvāk Annai Raisai – galu galā šī lēdija bija pirmā, kas padarīja vampīrus vairāk pievilcīgus, nekā atbaidošus.

Tātad seriāla galvenie varoņi ir brāļi Salvatori –Deimons (Ian Somerhalder), šajā gadījuma ir sliktais puisis, kas gatavs pārkost rīkli katram, kas ne tā paskatās, savukārt Stefans (Paul Wesley) – labais brālis, kas visu savu apzinīgo vampīrmūžu (varētu būt pāri par simts gadiem) vēlējies apspiest dziņu pēc asinīm. Ja runājam analoģijās ar Twilight (kaut gan, te der pieminēt, ka Vampire Diaries grāmatas iznāca jau krietni pirms Twilightsāgas) viņš ir veģetārietis. Tad mums parādās Eleina (Nina Dobrev) – vietējā ciemata populārā meitene, kas autoavārijā zaudējusi vecākus un nejauši atrod mierinājumu labajā vampīrbrālī. Tomēr, cauri vijas noslēpums – Eleina ir neiedomājami līdzīga abu brāļu naida iemeslam – Katrīnai, kas pirms daudziem gadiem pārvērtusi Deimonu un Stefanu par vampīriem, bet pati noslēpumaini izgaisusi, atstājot brāļus mīlas, pašpārmetumu un greizsirdības mokās. Varētu domāt, ka arī gadījumā ar Eleinu izvērtīsies skaists trīsstūrītis, tomēr pagaidām (ir iznākusi 19. sērija) Eleina joprojām nicina Deimonu un dievina Stefanu. Mana intuīcija gan saka, ka kaut kas varētu mainīties. Neskatoties uz duālo personību – apbrīnojamo pievilcību un slepkavnieciskajām tieksmēm, Deimons, manuprāt, ir krietni vien interesantāks tēls, nekā viņa mūžam labais, mūžam pareizais brālis.

Jāsaka, ka pārējie tēli seriālā, lai gan ir pakārtoti galvenajiem, nebūt nav neinteresanti. Pa vidu ”maisās” Eleinas draudzene Bonija, kas atklāj sevī raganas spējas (nu no raganu klišejām gan varējām izvairīties), tipiskā karsējmeitene Kerolaina, kas ir gatava uz visu, lai tikai būtu populāra, strādīgais, trūcīgais Eleinas bijušais boifrends Mets, kā arī Eleinas brālis Džeremijs, kam seriāla sākumā bija pagadījusies problēma ar narkotiku atkarību. Tad vēl asumu piedod jaunā vampīrmeitene Anna, kas uzlikusi savu aci uz Džeremiju. Patīkamas pārmaiņas, beidzot popkultūrā saskatīt arī sakarīgu sievieti vampu. Ja salīdzina varoņu darbošanos ar piemēram, tipisku tīņu seriālu Beverlīhilzas rimeiku, ko tāpat kā Vampire Diaries ražo kompānija CW, tad jāsaka, ka Vampire Diaries seriāla varoņi tomēr ir daudz maz nobriedušāki un vairāk domā ne par to, kurš ar kuru salaidīs, un aizlaidīs uz nākamo ballīti, bet gan iekāpj maģijas lauciņā, turklāt piespricē arī nelielu action. Kas arī ir galvenais, kas padara šo seriālu skatāmu. Citādi, tas tiešām varēja izvērsties par kārtējo vampīru ziepju operu. Saprotams, ka arī šeit nevar gaidīt dziļu un emocionālu varoņu attēlojumu un reālas problēmas, tomēr situācija ir labāka kā vairumā gadījumu.  Jāatzīst, ka sākotnēji skatījos seriālu ar lielum lielu skepsi, bet brīdi, kad jau biju gatava mest mieru, kaut kas lika man turpināt. Pāris notikumu pavērsieni lika iedzīvoties stāstā un saprast, ka patiesībā tas ir tīri aizraujošs.

Advertisements

2 komentāri

  1. Ir dzirdētas baumas, ka, ja patiešām uzņems filmu par Meyeres “The Host” tad Jana (Ian) lomu tēlos ne viens cits kā šarmantais, seksapīla pilnais Bon Jovi jaunības kopija tikai r tumšiem matiem – Deimons jeb Ian Somerhalder… mmm… tas nu gan būtu kaut kas, KO redzēt… 😉

    Un, jā, piekrītu, ka Deimons ir waaay interesantāks, nekā Stefans, kaut gan – nupat arī Stefanam sāk nākt nadziņi un radziņi laukā… Man domāt, ka būs ļoti interesanti! 😉

    Like

    1. Jap, jap. Nupat izskatās, ka drīz jau trīsstūris veidosies 🙂

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: