Pasaka pieaugušajām princesēm – Sex And The City 2


Arī es vasaras virpulī izbrīvēju laiku ne tikai aiziet uz izslavēto Sex & The City 2, bet arī piesēsties, lai pastāstītu, ko es par to domāju. Domu nav daudz, galvenokārt, jau tādēļ, ka filma absolūti nepārsteidza ar neko jaunu. Šeit līdzīgi kā minēju rakstā par Šreku, lai gan es priecātos par nākamo daļu, kaut vizuāla baudījma dēļ, sižetiski, manuprāt, šis garadarbs ir sevi izsmēlis. Varbūt, kaut kas interesants atgadīsies, ja patiešām uzfilmēs prīkvelu...

Mode versus laika zobs

Ko es gaidīju no filmas sākumā, un ko es sagaidīju beigās? Brīnišķīgus tērpus –  vēl krāšņākus kā iepriekš. Tai skaitā aktuālās harēma bikses dāmām, kad tās laiski pastaigājās tuksnesī. Audumi plīvoja, krāsas pašas lēca acīs un gadījās arī pa kādam, manuprāt, izteikti neglītam aksesuāram (Kerijas cepure lidmašīnā uz Abudabi) Tiesa, cilvēks ar ko kopā devos uz kino, izmeta piezīmi, ka filmā bijis pārāk daudz brendu – kur vien skaties kāda slavena zīmola reklāma. Neņemos spriest, jo tiklīdz es ieraugu to, kas man patīk,  man ir diezgan vienaldzīgi, kurš to ir radījis. Par spīti tam, es tāpat kā vēl pāris tūkstoši skatītājas, tomēr gribētu krekliņu J’adore Dior 8, kas Kerijai bija mugurā Abudabi tirgū. Un apbrīna S. Dž. Pārkerei, ka viņa spēj iznest kuplus tvīda (?) svārkus kopā ar parastu T kreklu. Neiedziļinoties lielajos dizaineru vārdos, otra spilgtākā lieta, kas man kā ilggadējai seriāla skatītājai iekrita acīs, ir laika zobs, kas nav žēlojis aktierus. Šķiet, ka tikai Misters Lieliskais jeb Kriss Nots ir saglabājis savu šarmu, šķietami nenovecojot ne par dienu, kopš pēdējo reizi redzēju viņu uz lielā ekrāna Sex And The City I.

Tie paši vēži citā kulītē

Kādēļ es runāju par citām lietām, ne par pašu sižetu? Ļoti vienkārši – par sižetu nav nekā diža ko stāstīt. Vienā teikumā – pasaka pieaugušajām princesēm, kuras nav zaudējušas cerību, ka dzīvē piepildās viss, ko viņas vēlas. Šajā filmas daļā uzsvars tika likts uz Kerijas laulības divu gadu krīzi. Kārtējo reizi tika parādīts ‘’pati nezinu ko gribu, tāpēc visu sačakarēju’’ sindroms, kas Kerijai baudot tuksneša sauli prom no mājām, lika atkal apvienoties skūpstā ar bijušo – dizaineri Eidanu. Un tas viss tikai tādēļ, ka viņa kā kārtīga sabiedrības dāma, nespēja paciest domu, ka viņas pusmūžā esošais vīrs no dzīves ir noguris krietni vairāk kā viņa pati, un tā vietā, lai apmeklētu kārtējos red carpet events, paliek mājās, sacēlis kājas uz ekskluzīva dīvāna un blenž televizora ekrānā. Šeit prātā ienāk skumja atskārsme, ka dažas lietas nemainās atkarībā no statusa un naudas maka biezuma. Visi nogurst vienādi un arī problēmas, kas izriet no tā, ir tādas pašas kā pavisam parastā – ne sabiedrības dāmas un brokera, bet gan pārdevējas un, pieņemsim, celtnieka laimīgajā savienībā.

Par spīti oriģinalitātes trūkumam visās sižeta līnijās (Šarlote beidzot ir nogurusi no bērniem, Miranda izlemj, ārstēt savu darbaholismu aizejot no darba, kur viņu necieš, un Samanta joprojām medī vīriešus) stāsta turpinājums ir diezgan loģisks. Beigas kā allaž laimīgas, bet citādi jau nevar būt, jo nepieciešams skatītājā saglabāt sajūtu, ka viņš tik tikko noskatījies ļoti brendīgu pasaku pieaugušajām princesēm.

Pievienotā vērtība šoreiz mūzikaLaizas Minelli humorīgi izpildītā kaverversijaBeyonce – All The Single Ladies, kā arī protams tituldziesma  Alicia Keys – Empire State Of Mind , kas lieku reizi uzsvēra to lielo, skaisto amerikāņu sapni, ko sevī ietver Ņujorka –  viss ir iespējams.

Advertisements

2 komentāri

 1. Abudabi burumduks · · Atbildēt

  laikam tomēr būs jānovelk kādā no nelegālajām programmām, kaut tik dēļ sentimenta sex & city…rīta kafijas un cigaretes… pc pavadībā…
  un tuksneš ūziņas arī uzrunā.. esību 😀
  viva la city

  Like

  1. Jā, uz ūziņām, lindraciņiem 😀 un citām parpaliņām šoreiz uzsvars visas filmas garumā.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: