Rudens/ziemas trendi 2010


Saka, ka dzelzs jākaļ, kamēr karsta. Tāpēc, top manas pārdomas par rudens/ziemas sezonas ”karstajiem” trendiem, kurus lielie modes vīri un sievas tad nolēmuši visiem skaistajiem būšot valkāt. Jādomā, krietni zemākā kvalitātē un par laimi arī cenās, atblāzma no šīm aktualitātēm nonāks arī vienkāršās tautas veikalos, tādēļ nenāk par sliktu pārdomāt, ko tad īsti varam sagaidīt.

Kā vēsta style.comun vēl daži resursi, kurus no galvas neatminos, galvenā uzmanība būs jāpievērš sekojošām aktualitātēm – zeltam, sarkanajai krāsai, ekstra košiem toņiem, gariem svārkiem, kamieļkrāsas mēteļiem, kažokādām, vīrišķīga piegriezuma apģērbam ar platiem pleciem, kā arī cieņā būšot apģērbs vairākās kārtās, adījumi un 50. gadu noskaņa.

No visa šī daudzuma, visvairāk priecājos par sarkanās krāsas atgriešanos. Pirms vairākiem gadiem, līdztekus melnajai, varēju sarkano nosaukt par otru mīļāko. Tad pamazām šī patika noplaka uz piezemētākiem toņiem. Tomēr, ja šogad veikalu plauktus priecēs lielāka krāsu dažādība (bešie, brūnie, pelēkie – jūs esat ok, bet bez akcentiem nu nekādi), tad varu apgalvot, ka kaut ko no garderobes noteikti centīšos pieskaņot rudens lapu sarkanajai noskaņai. Jāpiebilst, ka pārējās ekstra košās krāsas, kuras šķiet, arī uzsāks savu slavas gājienu šosezon, es laikam labprātāk atstātu vasarai. Izņemot varbūt kādu raibu vilnas šalli un dūraiņus, kurus berzējot pret karstu termosu varu iedomāties kādā rudenīgā vai ziemīgā izbraucienā pie dabas.

Otra labā ziņa ir garie svārki, kurus tīri labi varēs pieskaņot arī zempapēžu kurpēm. Es vienmēr esmu mīlējusi garus svārkus – pārsvarā pateicoties gotiskajam vai, gluži pretēji, hipijiskam stilam, kas padara sievieti maigāku un sievišķīgāku, reizē arī piešķirot zināmas noslēpumainības auru. Komplektā ar bezpapežu apaviem, šie svārki ne tikai veidos tēlu, bet arī neliks valkātājai paklupt uz kāda žļurgaina ceļa remonta posma, steidzoties, piemēram, uz lekcijām 😀 Trešā lieta, kas man zināmā mērā simpatizē, ir kamieļkrāsas mēteļi. Jāatzīst, manā īpašumā nav neviena tāda zvēra, nedz arī kaut kas cits šajā tonī. Iespējams tādēļ, esmu īpaši ieinteresēta redzēt, kā tas izpildīsies realitātē. Līdztekus kamieļmēteļiem, būs iespēja satikties ar stingra, vīrišķīga piegriezuma kostīmiem, mēteļiem. Personīgi man tas stipri atgādina 80. gadus. Acīmredzot tik viegli šos prom vēl neaizdabūt.

Kas attiecas uz ”kārtainajiem” apģērbiem, mana nostāja ir must have. Ziemas slapjdraņķī daudzās kārtas ne tikai neļaus nosalt, bet  būs arī kā līdzeklis  bohēmiskai un nevērīga šika noskaņas sasniegšanai.

Style.com nosauktais50ties something trends manī izraisa ziņkārību.Pagaidām, rēķinos ar to, ka tiks piedāvāti sievišķīgi silueti, – which is really nice. Iespējams, šis būs veids kā paspilgtināt ikdienu un piešķirt savam tēlam cita laikmeta garu. Nez ko par to domā die hard retro fani?

And now for the things I dislike

Nemīlu zeltu. Nedz rotās, nedz kā krāsu, nedz kā akcentus apģērbā. I’m all for silver. Tomēr, šosezon tā ir nolemta aktualitāte, tāpēc gribot, negribot gadīsies redzēt arī šī trenda mīļotājus izlienam rudenes pēdējos saules staros. Ne visai lielā sajūsmā es esmu arī par jebkāda veida kažokādu – nedz īstu, nedz mākslīgu. Īstā man šķiet nepievilcīga savas izcelsmes dēļ, bet mākslīgā… well, laikam pūkainas lietas man patīk tikai tad, kad tās ir dzīvas, siltas un kustīgas. Tāpat sajūsmu neizteikšu arī par samtu,  kas šķiet, nezaudē savas pozīcijas. Šis materiāls, saprotams, ir brīnišķīgs un krāšņš, un bagātīgās, dziļās krāsas liek  ietrīsēties jebkura romantiķa vai viktoriāņu mīļotāja sirdij, taču no praktiskā viedokļa, laikā kad biju uz ”tu” ar gotisko stilu, izmēģināju, ko nozīmē draudzēties ar samtu ikdienas dzīvē, un varu secināt, ka pārāk ērta draudzība tā nebija.

Baumo, arī ka aktuāli joprojām paliek rokeru, gotu un citi undeground elementi, kuru netrūka pagajušajā rudens/ziemas sezonā – spaiki, āda… Let’s hope for it.

Bildes no Style.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: