Due Date – viens dulls, viens normāls un viens buldogs.


Uz šo filmu devos pēc gara un ķēpīga eksāmena un jāatzīst, ka tas bija tieši tas, kas vajadzīgs, lai atslēgtos. Domājot par filmas izvēli, var teikt, ka Due Date slava jau daļēji nāca pa priekšu, pateicoties režisoram Todd Phillips, kas radīja daudzu tik slavēto Hangover. Toreiz to skatījos kopā ar cilvēkiem, kas to jau vienreiz bija redzējuši un atzinuši par ļoti smieklīgu esam, tomēr beigās, secināju – ir smieklīga, bet ne gluži mana tējas tase. Uz Due Date aizčāpoju bez lielām ekspektācijām, un kā jau parasti šādās reizēs, no kino iznācu krietni vien apmierinātāka kā biju cerējusi.

Viena no pēdējā laika garšīgākajām komēdijām. Un tik lieliski aktieri… Robert Downey Jr. manu sirdi iekaroja ar Sherlock Holmes jaunāko filmu, ko pieminēju jau agrāk, savukārt Zach Galifianakis esmu iemīļojusi no asprātīgā seriāla Bored To Death, par ko arī kaut kad būtu vērts izteikties. Un, protams, neaizmirsīsim franču buldogu pret kuru kā viena šāda eksemplāra saimniece, nespēju palikt vienaldzīga.

Stāsts par pilnīgiem pretpoliem – Daunija atveidoto nopietno šlipses un uzvalka mīļotāju, kas steidzas nokļūt mājās pie sievas, lai paspētu uz pirmdzimtā dzemdībām, un Zaka atveidoto klišejiski neveiksmīgo aktieri, kam tik tikko nomiris tēvs. Liktenis un Zaka varoņa blēdība saved abus kopā un liek piedzīvot visdažādākās draudzības attīstības fāzes viena ceļojuma laikā. Pa ceļam abi paspēj arī ‘’dabūt pa seju’’ , izraisīt satiksmes negadījumus, bēgt no varas iestādēm, kā kafiju izdzert mirušā tēva pelnus (jā, tā nav drukas kļūda) un, protams, uzpīpēt zāli, pateicoties kam, paskatoties uz Zaku man šādas asociācijas būs visu atlikušo dzīvi, jo arī Bored To Death viņa tēlotais varonis bieži vien ir stoned 😀

Par spīti tam, ka filma nepārprotami ir lieliska komēdija, šur tur varēja arī saskatīt pa kādai veselīgi emocionālai notij un varoņu iekšējiem un ārējiem konfliktiem, ko, protams, ātri vien atkal nodzēsa smieklu gūzma. Lieliski tika parādīta abu varoņu attiecību attīstības dinamika visas filmas laikā. No naida līdz zināmam ‘’čomiskumam’’, tad atkal līdz naidam un tad līdz kaut kam, kas varētu patiešām izveidoties par draudzību. Kopumā uzmanība tika pievērsta tieši šai vīriešu draudzībai, kā arī netika aizmirsts tēvu un dēlu attiecību nozīmīgums tālākas personības izveidē.

Pievienotā vērtība speciāli man – ļoti patika Daunija varoņa sapnis ar kuru aizsākās filma, proti, viņš stāstīja sievai, ka redzējis sapnī, kā viņu bērna dzemdībās piedalās liels lācis, kas pārgrauž nabas saiti. Un protams, filmas beigās šī līdzība izpildījās Zaka atveidotā tēla personībā – viņš tiešām piedalījās nu jau jauniegūtā drauga pirmdzimtā bērna nabas saites pārgriešanā slimnīcā un viņš tiešām atgādina lāci. Nu sirsnīgi, nu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: