Top dziesmas 2010


Pārskatot 2010. gada mūziku, man nācās krietni piepūlēties, jo salīdzinot ar 2009. gadu muzikāli bija daudz mazāk labumu, ko ielikt groziņā. Tā kā man ir nelāga indeve nenoklausīties albumus līdz galam, es izveidoju divus topus. Šajā – dziesmu topā, ir redzamas tās dziesmas, kuras man šogad šķita ievērības cienīgas, taču paši albumi mani vai nu neaizrāva vai tā arī nenonāca līdz manām ausīm. Tas gan nenozīmē, ka labāko albumu topā nebūtu tik pat lieliski un vēl labāki singli. Ja interesē tas, tad vienu postu augstāk, ja ne, par dziesmām turpini lasīt šeit 😉

1.      Absolūtais šī gada uzvarētājs – Crystal CastlesNot In Love no otrā albuma Crystal Castles II ar Roberth Smith piedalīšanos. Kā izrādās šī dziesma ir kaverversija 80. gadu new wave grupai Platinum Blonde. Crystal Castles manā uztverē rada visai specifisku mūziku, šī dziesma no albuma šķiet visvieglāk sagremojamākā, tai pat laikā nezaudējot īpašo stilu.

2.      Marina And The Diamonds albuma Family Jewels singls – I’m Not A Robot savā vienkāršībā it kā ar nekādu dziļo domu neizcēlās, tomēr lipīguma ziņā paliek atmiņā kā viena no spilgtākajām šī gada kompozīcijām. Nevar neuzteikt arī Marinas īpatnējo balsi. Un jāatzīst, britu lēdijas šogad ir cieņā – Marina, Florence Welch un Ellie Goulding ir manas 2010. gada daiļā dzimuma favorītes no Apvienotās Karalistes pievienojoties 2009. gada atklājumam Bat For Lashes.

3.      MGMTCongratulations ir singls no  tāda paša nosaukuma  albūma, kas diemžēl mani neaizķēra ne uz pusi kā ieriekšējais albums Oracular Spectacular, kas lika man sākt viņus vispār klausīties. Congratulations ir apveltīts ar pilnīgi citādāku noskaņu. Kaut, jāatzīst klips singlam padeves diezgan efektīgs.

4. GramophonedzieWhy Don’t You. Nekāda konteksta, vienkārši patika stils un pie šīs dziesmas labi dejojas.

5.      Mani apbūra arī Ellie Gouding maigā balss ar Elton John kaverversiju Your Song, kā arī gada sākumā ar dziesmu Guns and Horses – no albuma Bright Lights.


6.  Foals singls Spanish Sahara no šīgada albūma Total Life Forever – mierīgs, melanholisks un jūtīgs gabals miglainām rudens pēcpusdienām.

7.      Šoreiz ne par Jónsi albumu Go, bet gan OSTu no animācijas How To Train Your Dragon –  Sticks and Stones. Šis nelielais sapņainais skaņu celiņa skaņdarbs paņēma manu sirdi jau brīdī, kad kinoteātrī sāka iedegties spuldzes un cilvēki cēlās, lai titriem slīdot pa melno ekrānu, dotos laukā.

8.      Goldfrapp singls Rocket no albuma Head First – pagajušā gada sākumā bija viena no drillētākajām dziesmām, popsīga, lipīga un visādi citādi jauka.

9. Broken Bells singls The High Road, no pamanāmā debijas albuma Broken Bells vasarā kādu laiku pavadīja manā pleilistē. Nekas īpašs, bet ja gadījumā atceros, paklausos atkal.

10.  N.E.R.D. – Hypnotize You (ar briesmīgāko klipu ever) no albuma Nothing, ir atšķirīgākā albuma dziesma. Albums nav slikts vietās, kur ir mazāk hiphopa, tomēr ne tāds, ko nosaukt par vienu no gada favorītiem. Vēl tīri labs gabals ir Help Me, tāds mazliet bez kauliem.

Es nu izrunājos, bet kā domā pārējie?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: