Pavasara trendi 2011


Lai gan ziema vēl ne tuvu negrasās beigties, tiklīdz Ziemīši un Jaungads ir paskrējuši, galvā palēnām sāk iezagties arī pavasarīgas noslieces. Gluži loģiski, gribas arī ar acs kaktiņu pavērties, kādas tendences paredzētas allaž krāsainajam pavasarim.  Kā jau rakstīju iepriekš, par aizgājušā gada rudens/ziemas trendiem, maz cerību, ka modes korifeju mākslas darbi tiešā veidā ietekmēs vienkāršās tautas dzīvi, tomēr patīkami paskatīties. Tā nu es ielūkojos style.com trendu sadaļā un, lūk, ko uzzināju.

Pavasarī galvenās tendences vedīs ekstra košu krāsu, 70. gadu stila, mežģīņu un printu virzienā. Tā rādās, ka savu aktualitāti nezaudēs arī nude un citi pasteļtoņi, turklāt savu uzvaras gājienu pretī debesīm sāks baltā krāsa. Tomēr piezemētākām būtnēm paliks kaut kas nedaudz vīrišķīgāks vai klasiskāks – solīda piegriezuma bikses ar paaugstinātu jostas vietu, kas variēs no vīrišķīgām līdz pat puiciskām, vai kleitas, svārki un bikses, kuru neparasto garumu līdz puslielam, varēs atļauties tikai patiesi izmalcinātas dāmas…

Pavasaris katru gadu nomaina drūmo ziemas nostaļģiju ar krāsu bagātību. Šis gads nav izņēmums. Ar nosacījumu, ka krāsu salikumi ir ļoti koši un drosmīgi. Man personīgi visai interesantas likās tieši krāsas, kuras ikdienā reti ir sastopamas ne tikai dabā, bet arī cilvēku garderobēs. Šis pavasaris būs īstais drosmīgajām.

Par trendu šogad ticis YSL, kura 70. gadu daiļrades iespaidoti, dizaineri ir radījuši īstus brīnumus. Visnotaļ pamanāmi un acij tīkami, šie dizaini noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu, kura sirdij tuvs skaistums un romantika.

It kā jau pietiktu ar ekstra krāsu parādes gājienu, tomēr nē. Tam sekos arī apģērbi gan ar košām, grafiskām un ģeometriskām gan etniskām, gan mazāk etniskām, apdrukām, jeb printiem. Jau atkal laiks būt drosmīgām un izaicināt likteni…ēm…pavasari.

Tām, kuras alkst mazāk raibumu, un vairāk aristokrātijas, kā  aktualitāti modes dižgari sola mežģīņu atgriešanos. Lai gan šis allaž romatiskais un sievišķīgais komponents, manuprāt, diez vai jebkad pilnībā spētu iziet no modes, šajā pavasarī dizaineri tam pievērsuši pastiprinātu uzmanību, radot gan klasiskus siluetus, gan ne tik viegli valkājamus apģērba gabalus.

Izrādās, ka arī baltā krāsa, par spīti savai caurspīdībai un fona raksturam, var izrādīties gana spēcīga uzskatu paušanā. Šosezon dizaineri iemetuši krāsu virpulī arī pa kādai gaišai notij.

Nolaižoties atpakaļ uz zemes, nevajadzētu apstāties pusceļā, kā to šosezon dara svārki, kleitas un bikses, jo modē ir netradicionāla garuma – līdz liela vidusdaļai piegrieztas apakšmalas. Uz mēles jau ļoti eleganti, tomēr cik daudzām tas labi izskatās arī uz ielas?

Un visbeidzot, tās, kuras satrauc pārliekās sievišķības iespējamais neērtības faktors, var priecāties. Nekur nav palikušas arī bikses. Labi piegrieztas un nedaudz vīrišķīgas tās joprojām cītīgi pārstāv labākās 70. gadu tradīcijas un skaistīsies aktuālas arī šopavasar.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: