Gotu kulta filmas ”The Crow” rimeiks


Liels bija mans pārsteigums, kad uzzināju, ka 2013. gadā plašākai apskatei tiks izlikts rimeiks 1994. gadā uzņemtajam gotu kulta trillerim The Crow ar Brendonu Lī galvenajā lomā. Neņemos spriest vai kulta filmas statusu šī filma ir ieguvusi pateicoties tam, ka Brendons Lī uzņemšanas laikā cieta negadījumā un mira no īstas lodes vai arī tādēļ, ka toreiz 90. gadu gotiskās klišejas vēl nebija kļuvušas par klišejām.

Filmas sižeta (kas oriģinālā ņemts no komiksa) pamatā ir atriebība. Detroitas pilsētu ir pārņēmusi degradācija, nāve un noziedzība. Visu Svēto dienas priekšvakarā tiek nežēlīgi nogalināta jauna rokmūziķa līgava un arī pats puisis tiek nošauts un izmests pa logu. Tad seko interesantākā daļa – viņš tiek apglabāts, bet spēj augšāmcelties, lai atriebtu slepkavību. Nejaukt ar vampīru – par viņa spēka avotu, neļaujot viņam nomirt pa īstam, kamēr vien putns ir dzīvs, kļūst krauklis.

1994. gada filma ir drūmuma iemiesojums sākot ar Gotemu atgādinošo pilsētu un beidzot ar nežēlīgajiem noziegumiem, taču gotikas piekritējiem tīri labi varētu patikt skaņu celiņa mūzika, galvenā varoņa melnais grims, kapi, ādas drēbes un pārējās nu jau klišejas. Protams, neaizmirstot pamatideju – mīlestību un nāvi. Ko gan vairāk drūma melanholiķa sirds var vēlēties?

Par rimeiku pagaidām nav pārāk daudz informācijas un pašu filmēšanu apvij baumas, ka filma varētu tā arī nesasniegt lielos ekrānus. Galveno lomu atveidos Bredlijs Kūpers (zināms, piemēram, no Hangover). Manuprāt, būs diezgan grūti uzrunāt kādreizējo fanu bāzi ar aktieri, kam nepiemīt Brendona Lī šerpums, tomēr ņemot vērā mūsdienu popkultūras ietekmi uz auditoriju un fantastikas pārsaldināšanu kaut vai ar tādiem produktiem kā Twilight, iespējams, filma pat sasniegs labu daļu skatītāju. Dzīvosim redzēsim. Saldajā – dziesma no skaņu celiņa.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: