Livonijas svētki ”Wendene” bildēs


Pagājušonedēļ noveicās būt Cēsīs un kārtējo reizi palūkot kā norisinās Livonijas Svētki ‘’Wendene’’ jeb tautā zināms kā viduslaiku festivāls  Šīgada galvenais uzstādījums – viduslaiku sieviete ar visām no tā izrietošajām aktivitātēm – skaistumkopšanas padomiem un modes skati, kur varēja noklausīties stāstījumā par viduslaiku apģērbu modi un funkcijām, ko tas veica. Tāpat pasākuma laikā paspēju nolūkoties seno deju grupas Ballare viduslaiku deju paraugdemonstrējumos un paklausīties poļu viduslaiku ansambli Tryzna.

Bija iespējams arī izjāt ar zirgu, pils tornī skatīties melnbalto kino, šaut ar loku un iegādāties bronzas, misiņa, sudraba vai citu materiālu rotaslietas, miestiņu, visduslaicīgu graudu maizi ar rozīnēm un graudiem, kā arī medu dažādās formās. Tie, kas deva priekšroku asākām izjūtām varēja nolūkoties vai pat piedalīties īstās vīru spēlēs, kur viens no vīriem ir tā saucamais zirgs, otrs sēž viņam uz pleciem un ar ādas siksnas vilkšanas palīdzību mēģina nogāzt pretinieku komandu. Jautrība garantēta.

Vēl noteikti jāpiemin viduslaiku kulinārijas stunda, kuru gan nedaudz nokavēju. Taču galvenā atziņa – vīna un medus marinādē iemērkti skābi āboli un ingvers ir patiešām garšīgs un ļoti neparasts mielasts.

Tad nu arī pāris bildes no pirmās svētku dienas…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: