Brīva vieta fantasy lauciņā – seriāls Camelot


Nesen rakstīju par Game Of Thrones, ko pilnīgi droši var novērtēt kā gada labāko seriālu. Taču vēl pirms tam manā uzmanības lokā nonāca arī krietni maigāks vēsturiski fantastiskais seriāls – Camelot. Pirmās asociācijas dzirdot šo vārdu, protams, ir Merlins, Arturs, Apaļā galda bruņinieki un Morgana. Tas viss ir pieejams arī šajā seriālā. Atšķirībā no Game Of Thrones šī ir krietni vien izskaistinātākā versijā, sākot ar lielisku tērpu dizainu, mazliet pārspīlēti glītu, nopulētu vidi un vienmēr tīriem un sakoptiem aktieriem, itin nemaz neatgādinot 12. gs., kad šai darbībai būtu jānotiek. Milzīgs pluss šajā seriālā atšķirībā, piemēram, no The Tudors, kura sižeta izprašanai ir nepieciešama varena Anglijas vēstures zināšanu bāze, Camelot ir ļoti viegli izprotams. Politiskās peripetijas ir krietni vienkāršotākas, bet savstarpējās kaislības intensitātes ziņā neatkāpjas ne par mata tiesu. Vārdu sakot – mazāk kara stratēģiju plānošanas un vairāk zobenu vicināšanas un gultas ainu.

Filmas veidotāji apgalvo, ka mēģinājuši izveidot vēl līdz šim neizstāstītu Kamelotas stāstu. Neesmu leģendu pārzinātāja, tomēr lielos vilcienos viss ar ko var sastapties šajā seriālā šķiet pazīstams. Šajā versijā karalis Arturs ir vēl pavisam jauns, nepieredzējis puisis, kam nav ne jausmas par savu patieso izcelsmi. Kad viņa pusmāsa Morgana nogalina pati savu tēvu-karali ar mērķi pārņemt varu, burvis Merlins dodas uzmeklēt Arturu, lai tas atjaunotu Kamelotu un uzņemtos vadību pār savu tautu. Arturam līdzās pulcējas arī uzticamie bruņinieki, māte, brālis un, protams, parādās skaistā Ginivera – strīdus ābols starp Arturu, kas meitenē iemīlas, un vienu no viņa bruņiniekiem, kam lemts skaistuli apprecēt.  Tai pat laikā, noris arī cīņa ar Morganu par to, kurš tad ir īstais troņa mantinieks.

Īpaši gribas izcelt tieši burvi Merlinu, kuram pamazām veidojas attiecības ar Artura māti – karalieni Igreinu. Vecišķā, dzīves gudrā Dumidora vietā mēs šoreiz saņemam Iemīlējušos Šekspīru Joseph Fiennes. Tas, manuprāt, ir viens no seriāla lielākajiem trumpjiem, jo Fainsam izdodas attēlot Merlina divējādo dabu, iekšējos konfliktus starp burvi un vienkāršu cilvēku, kā arī aktiermeistarībā viņš pārspēj pašu Arturu, kura lomai izvēlēts no vaiga glītais gaišmatis Jamie Campbell Bower, ko atpazīs Harija Potera, Svīnija Toda vai Krēslas fani. Nepārspējami nešpetna un šarmanta ir arī Morgana, ko attēlo Bonda meitene Eva Green.

Par nožēlu, rakstot šo aprakstu, es uzzināju, ka seriālam bija lemts īss mūžs, jo uz otro sezonu tas atjaunots netiks. Žēl, jo manuprāt, trūkst labu fantasy seriālu ar vēsturisko settingu un Game Of Thrones, The Tudors vai The Borgias lauciņā bija arī neliela vietiņa mazliet vieglāka satura gabalam. Par labiem nolūkiem un glītiem aktieriem dodu 8 Tējtasītes.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: