Kur sākas mūsu prāta robežas? Filma – Limitless.


Vai esiet kādreiz padomājuši, kas notiktu, ja cilvēka prātam patiešām nepastāvetu robežas? Ja mēs ne tikai spētu atcerēties visu, ko esam lasījuši, redzējuši vai piedzīvojuši, bet mūsu smadzenēm piemistu arī spēja to visu sakārtot mums vēlamajā secībā radot fantastisku zināšanu bāzi? Tieši šos jautājumus apcer filma Limitless ar Hangover zvaigzni Bradley Cooper galvenajā lomā.

Galvenais varonis Edijs ir kārtējais Ņujorkā dzīvojošais neatzītais rakstnieks, kurš ir pazaudējis ne tikai iedvesmu, bet arī savu draudzeni un iztikas līdzekļus vienā personā. Skaidrs, ka dzīve ir kaut kas jāmaina un viņš ļaujas notikumiem, kuros viņu iesaista maza balta tabletīte. Tiesa, šī tabletīte var izrādīties krietni bīstamāka par parastām narkotikām, jo tās efekti vēl nav līdz galam izpētīti. Tā spēj stimulēt smadzeņu darbību neiedomājamos apmēros, taču visam ir sava cena, un pēc tabletes darbības laika beigām seko ne tikai milzīgas paģiras, bet arī atmiņas zudumi. Tāpat, vēlāk izrādās, ka šo tablešu lietošanas sekas ilgtermiņā ir krietni vien šausmīgākas par pohainu rītu, ko varonis piedzīvo pēc intelektuālajām ballītēm, jo ilgāku laiku lietojot ripiņas, var gluži vienkārši pārvērsties dārzenī zaudējot jebkādas koncentrēšanās spējas vai intelekta pazīmes.

Par spīti tam, netrūkst maģisko ripiņu kārotāju, un Edijs iekuļas ne vienā vien problēmsituācijā sākot ar paša zāļu ražotāja mīklaino slepkavību, noziedzniekiem, kas izspiež naudu, un pat biznesa haizivīm (Roberta De Nīro apburošajā personā), jo zāļu iedarbības rezultātā Edijs ir kļuvis par neizsakāmi turīgu akciju tirgus speciālistu. Protams, beigās stāsta varonis izrādās visgudrākais un apspēlē visus konkurentus, bandītus un pat policiju…

Manuprāt, stāsts nav tikai labi veidots un asprātīgs action gabals, jo manāma laba smadzeņu čakarēšana, kas liek domāt par sižetu, pārdomāt vēstījumu un priecāties arī par vizuālajiem efektiem brīžos, kad it kā tiek attēlota pastiprinātā smadzeņu darbība (košākas krāsas, asāka uztvere un kopumā skaistāka dzīve). Daudzi ir aizrāvušies ar vampīru ideju, kā ir būt skaistam, stipram, bagātam un nemirstīgam, pārākajā pakāpē, taču Limitless piedāvā jaunu risinājumu – ielūkošanos tieši cilvēka prāta labirintos, mēģinot atbildēt uz jautājumu vai mūsu prātam patiešām pastāv robežas?

Filma man patika un ne mirkli negarlaikoja. Par oriģinālo ideju dodu 8 Tejtasītes.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: