Noskaņu mūzika rudenim – Birdy


Šovakar skatījos Vampire Diaries jauno sezonu un pēkšņi manās ausīs nonāca brīnišķīga skaņa. Starp vārdiem un melodiju man izdevās sazīmēt manu mīļo The Xx – Shelter, taču izpildītājas balss bija gluži cita. Tā nu ieintriģēta, es vērsos pie Gūgles tantes, lai uzzinātu ko vairāk. Izrādās šo un vēl divas citas brīnišķīgas kaverversijas: Bon Iver – Skinny Love un Ed Sheeran – A Team izpilda 1996. gadā dzimusi britu māksliniece vārdā Birdy.

Meitenes māte ir pianiste, un pati Birdy (īstajā vārdā Jasmīna) komponēt sākusi jau 7 gadu vecumā. 2008. gadā, tikai 12 gadu vecumā meitene uzvarēja britu talantu konkursā Open Mic UK. Pavisam jauniņas dziedātājas panākumi ir pietiekami, jo ar savu dziesmas Skinny Love kaverversiju, viņa paguvusi gozēties britu čārtos, un šīgada 7. novembrī izdos arī savu debijas albumu.

Par spīti nelielajam vecumam, manuprāt, Birdy ir izdevies šajās jau tā lieliskajās dziesmās iekļaut vēl dziļāku un emocionālāku vēstījumu, kā oriģinālo dziesmu autoriem. Un paklausoties meitenes oriģinālās dziesmas, jāsecina, ka talants izpaužas ne tikai radot skaistas kaverversijas. Pelēcīgas nokrāsas, migla, melanholija, vienkāršība un skaistums ir tikai daži atslēgas vārdi, kas manuprāt, raksturo, gan muzikālās kompozīcijas, gan lieliski veidotos mūzikas klipus. Starp citu, Skinny Love klipa autore ir Sophie Muller, kas veidojusi klipus tādām zvaigznēm kā Sophie Ellis-Bextor, Shakespeare’s sister un Annie Lennox.

Advertisements

2 komentāri

 1. Jāsaka, ka arī skatoties šo pieminēto seriālu reizēm esmu atradis dziesmas, kas uzrunā līdz pašiem sirds dziļumiem un paliek neērti, ka pats tās pirms tam neesmu atradis. Arī šo dziesmu un caur to citas šīs dziesmas uzmeklēju, jo izdzirdot aizrāva, ar tajās ieliktajām skumjām, maigo skanējumu un caur tām justo vēstījumu, īpaši kā vienā no jaunākajām http://www.youtube.com/watch?v=OmLNs6zQIHo&feature=share. Paldies par jauko aprakstu 🙂

  Like

  1. Prieks, ka noderēja 🙂
   Un piekrītu, Vampire Diaries ļoti bieži ir uzmeklēšanas vērtas, paliekošas un skaistas dziesmas.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: