15 labas filmas gada nogalē


Beidzot ir iestājies tipiskais novembra drūmums. Un kas gan labāk palīdz pārvarēt garos vakarus kā labs kino? Pasiroju pa savu imdb watchlistu, un izlasīju dažus, cerams vērtīgus graudus no lielā filmu poda. Jaunais gads nav aiz kalniem, tas nozīmē arī jaunu filmu gūzmu, bet vēl pirms tam, arī gada nogalē ir daži kino labumi, kas ietilpst manā must see listē. Iekļāvu arī pāris treilerus no aizgājušā mēneša, ja nu kāds vēl nav pamanījis šīs daudzsološās filmas.

OKTOBRIS

Dirty Girl

7.oktobris. Filmas darbība norisinās 80. gados, kad problemātiska tīne un viņas draugs izlemj aizmukt no mājām, lai atrastu meitenes īsto tēvu. Šķiet paviegla, bet ar noskaņu.

Footloose

14. oktobris, ASV. Filma ir 1984. gada rimeiks un stāsta par puisi, kas ierodas mazpilsētā, kur traģiska negadījuma dēļ, tikusi aizliegta dejošana. Protams, viņš satricina mierīgās pilsētiņas dzīvi. Tipiska dejojamā filma.

In Time

28.oktobris. Antiutopija/trilleris ar Justin Timberlake piedalīšanos. Futūristiskais scifi sižets vēsta par 2161. gadu, kad cilvēki 25 gadu vecumā pārstāj novecot. Lai nopelnītu vairāk laika, viņiem ir, vai nu smagi jāstrādā, vai jāmirst. Vecais labais teiciens – laiks ir nauda.

The Rum Diary

28. oktobris. Galvenajā lomā Johnny Depp. Filma balstīta uz romānu ar tādu pašu nosaukumu (ja nemaldos, jau kādu laiku atpakaļ tulkots arī latviski). Depa varonis ir amerikāņu žurnālists, kas nonāk Puertoriko, un ir spiests iedzīvoties jaunajos apstākļos. Izskatās, ka humora netrūks. Uz Latvijas kino ekrāniem 23. decembrī.

Puss In Boots

Arī šis ilgi gaidītais Šreka kompanjona stāsts uz lielā ekrāna nonāca 28. oktobrī. Pie mums to var gaidīt uz svētkiem – 23. decembris.

NOVEMBRIS

Young Goethe in Love

4. novembrī relīzi piedzīvojusi filma visticamāk vēl tik drīz negrasās nonākt uz Latvijas kino ekrāniem. Stāsts par Gētes jaunību un mīlestību. Izskatās laba kostīmdrāma.

Sleeping Beauty

Latvijas kinoteātros filma dienas gaismu ieraudzīja tikai 4.novembrī, tādēļ atļāvos pielikt pie gada nogales, lai gan īsto pirmizrādi filma piedzīvoja jau senāk. Stāsts par jaunu studenti, kas kļūst par prostitūtu kādā smalkā namā ar nosacījumu, ka no rīta viņa neko neatcerēsies.

The Awakening

11. novembris. Šis britu šausmu trilleris risinās pirmā pasaules kara kontekstā Anglijā. Filmas galvenā varone ir netic spokiem, līdz liktenis viņu aizved uz noslēpumainu internātskolu, kuras iemītnieki ir nobijušies no rēga, kas it kā klaiņojot pa tukšajiem gaiteņiem. Protams, varonei nākas pārvērtēt savus uzskatus. Manuprāt, gaidāms efektīgs psiholoģisks sasprindzinājums.

Jack And Jill

11. novembris. Adam Sandler šoreiz iejutīsies identisko dvīņu – māsas un brāļa ādā. Pie mums no 2. decembra.

Another Happy Day

18. novembris. Stāsts par kādu ļoti nesaticīgu ģimeni ar plašu problēmu klāstu.

A Dangerous Method

Oficiāli ASV iznāks 23. novembrī. Šī ir viena no manām šīgada visgaidītākajām filmām. David Cronenberg nolasījis lielisku aktieru plejādi – Michael Fassbender, Keira Knightley un Viggo Mortensen, lai mēģinātu skatītāja acīm atdzīvināt Zigmunda Freida un Karla Junga attiecības.

DECEMBRIS

Shame

2. decembris. Galvenā varoņa vētraino privāto dzīvi iztraucēs māsas ierašanās pilsētā. Manuprāt, visai gaumīga filma ar lieliskiem aktieriem –  jau atkal Michael Fassbender, kā arī Carey Mulligan.

New Year’s Eve

Pasaulē, un arī pie mums, uz ekrāniem 9. decembrī. Romantiska komēdija ar plašu lielisku aktieru ansambli (Robert De Niro, Sarah Jessica Parker, Ashton Kutcher, Michelle Pfeiffer u.c.) palīdzēs iešūpoties uz svētku viļņa.

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Daunijs un Lovs atgriežas ar Holmsa otro daļu 16. decembrī. Mūsu kinoteātros tikai pirms Jaunā Gada – 30. decembris.

The Girl with the Dragon Tattoo

Slavenā romāna ekranizējums David Fincher vadībā pasaulē dienas gaismu ieraudzīs 21. decembrī. Pie mums tikai 6. janvāris – jāpaciešas. Ne brīdi nešaubos, ka būs tā vērts.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: