Dzērveņu – melisas uzlējums tējai ar jumtiņu


Kādu laiciņu atpakaļ, Dienas Ēdienos ieraudzīju dzērveņu – melisas uzlējuma recepti. Rekomendācija iesaka lietot 20-30 gramus pie karstas tējas. Nekad nebiju taisījusi neko līdzīgu, nolēmu pamēģināt.

Sastāvdaļas: 0,5 l degvīna, 300 g dzērveņu, 200 g karamelizētā cukura (gabaliņos), sauja svaigu vai kaltētu citronmelisas lapu.

Pagatavošana: Dzērvenes pārlasa kādā traukā un nedaudz saspaida, lai vieglāk izdalītos sula. Tad iemaisa melisas lapiņas un ieber lielā burkā. Pāri pārkaisa karamelizētos cukurgraudus un pārlej ar degvīnu. Tad burku cieši aizskrūvē un atstāj uz trīs nedēļām istabas temperatūrā. Kad laiks pagājis, izkāš un iepilda pudelē.

Jāsaka, ka man personīgi garša likās laba, bet ļoti salda. Tomēr, vai nu melisa, vai cukurs, deva uzlējumam visai īpatnēju aromātu, kas iespējams, ne visiem varētu patikt. Mājinieki teica, ka nedaudz pēc parfimērijas, man pašai likās drusku vairāk uz zāļu pusi. Pagaidu secinājums, ka tīrā veidā šo mantu drīzāk nedzert, bet pie tējas tā noteikti sasildīs.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: