Avatariskais seriāls – Terra Nova


Terra Nova ir viens no rudens sezonas jaunumiem. Šis seriāls, atšķirībā no šai sezonai tik aktuālās supernaturālās/pasaku tēmas, pārstāv zinātniskās fantastiskas lauciņu.

Seriāla galvenie varoņi ir Šanonu ģimene, kuru dzīves stāsts sākas nemaz ne tik tālā nākotnē, kad cilvēkiem beidzot veiksmīgi ir izdevies piebeigt planētu, sabojāt gaisu tiktāl, ka jānēsā respiratori, un īsta saules gaisma vai dabas klātbūtne ir patiess retums. Turklāt, lai cīnītos ar pārapdzīvotību, ir stājies spēkā arī aizliegums ieviest vairāk kā divus bērnus. Jau minētā galveno varoņu ģimene, šo noteikumu pārkāpj un pasaulē nāk mazā Zoja, kā rezultātā meitenītes tēvu Džimu par pretošanos varas iestādēm, iesloga cietumā. Viss mainās, kad ģimenes māte Elizabete (kas ir arī augstas klases zinātniece, ārste) saņem uzaicinājumu doties uz Terra Novu, jeb miljoniem gadu senu pagātni paralēlā laika telpā, lai kopā ar citiem talantīgiem cilvēkiem, būvētu civilizāciju no jauna. Kopīgiem spēkiem, izdodas līdzi paņemt arī cietumā nīkstošo tēvu, (kurš, starp citu, ir policists) un ģimene kopā ar trim bērniem Džošu, Mediju un Zoju nonāk Terra Novā. Tālāk sākas šīs ģimenes piedzīvojumi līdztekus izsalkušiem dinozauriem, mežonīgai dabai, mūsdienu tehnoloģijām un utopiskam sabiedrības modelim.

Tomēr, lai būtu interesantāk – parādās indivīdi, kas ir noskaņoti pret jaunās pasaules būvēšanu – sikseri. Pagaidām ir iznākušas 8 sērijas, bet kādi tieši ir šī grupējuma motīvi, noskaidrot vēl nav izdevies. Visnotaļ spilgts tēls ir komandieris Tailers aktiera Stephen Lang personā, kas gandrīz vai šo pašu lomu tēloja arī Avatar. Jāsaka, ka skatoties šo seriālu mani nepamet sajūta, ka pastāv visnotaļ liela radniecība starp šiem abiem kino darbiem. Dinozauri protams, atgādina arī par Jurassic Park – galu galā pie seriāla roku pielicis Steven Spielberg.

Diemžēl, jāatzīst, ka specefekti nav pa manai gaumei (lai gan baumo, ka vienai epizodei tie izmaksā ap 4 miljoniem dolāru!) un dinozauru tēma, iespējams, arī nav tā sirdij tuvākā. Es būtu devusi priekšroku, ja darbība turpinātos sabojātajā, industriālajā pasaulē, jo manuprāt vitāli pietrūkst labu futūristisku un uz advancētām tehnoloģijām balstītu seriālu, bet tas jau ir cits stāsts… Terra Nova šarms, manuprāt, slēpjas tieši faktā, ka ir tik veiksmīgi izdevies apvienot aizvēsturisko laikmetu ar vēl nenotikušu nākotni. Tas viss ir redzams lieliskajā setā, kādā seriāls uzņemts. Mani absolūti fascinē gan arhitektūra, gan vide, gan arī apģērbs galvenajiem varoņiem. Sižets vietām ir visai paredzams un nekādu dziļo domu tajā neatrast, tomēr tie, kam patīk piedzīvojumu filmas, nevilsies. Treileris šeit.

Kopumā dodu 8 Tējtasītes par jaunu ideju, un ar cerību uz sižeta turpmāku veiksmīgu attīstību.

Advertisements

2 komentāri

  1. Man šis seriāls arī atstāja tādu Avatāru pēcgaršu. Un man, ka Sci Fi mīļotājai, šis jaunradijums ir īsta medusmaize. Kaut arī neesmu liela dinozauru mīļotāja, seriāls tomēr patīk, jo ir lielas cerības, ka sižets vēlāk izvērtīsies daudz interesantāks kā piemēram par laika joslām, nākotnes izmainīšanu, daudz attīstītākām citplanētiešu formām, esības un planētas pirmssākumiem…mjā, mana fantāzija tiko aizgāja waildīgumā 😀
    Jācer, ka šai komandai budžets nebeigsies, jo bieži vien tādi gardumi bankrotē pēc vienas sezonas, jo tautai patīk vairāk komēdijseriāli.

    Like

    1. Jā, es arī ļoti ceru, ka viņu pēc pirmās sezonas neatcels. Pieredze gan rāda, ka zinātniskā fantastika ilgi neiztur. Labs piemērs tam, bija mans iemīļotais seriāls ”V” http://tinyurl.com/yhtpuqo , kas diemžēl izdzīvoja tikai 2 sezonas un aprāvās interesantākajā vietā. Jācer, ka Terra Nova turēsies reitingos 🙂

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: