Pasakas no ziemeļiem: Nightwish – Imaginaerum (2011)


Pirms pāris dienām beidzot noklausījos sev tik mīļo somu simfoniskā metāla darboņu Nightwish jaunāko albumu Imaginaerum. Līdz ar iepriekšējās solistes Tarjas aiziešanu un jaunās solistes Anetes atnākšanu, grupas stils, iespējams, ir nedaudz mainījies, un nosliecies nedaudz tālāk no operiskā vokāla. Taču, tas nekāda ziņā nav traucējis grupai radīt muzikāli sarežģītas un piesātinātas kompozīcijas, kurās vairāk nekā jebkad agrāk, manāmas fantāzijas pasaules iezīmes. Tāpat albums rotaļīgi apspēlē folka un pat džeza ietekmi, radot daudzkārt kompleksākas kompozīcijas, kā iepriekšējā Dark Passion Play albumā, kas man personīgi, šķita daudz lipīgāks un popsīgāks. Šajā albumā Nightwish šķiet beidzot saliedējušies un ieguvuši pieauguša cilvēka mūzikas statusu, kas uz brīdi likās zudis līdz ar Tarjas aiziešanu.

Klausoties albumu mani pārņēma dīvaina sajūta, it kā tas patiešām būtu vienots stāsts, kas runā drīzāk par notikumiem un situācijām ne vien abstrakti filosofē. Liels bija mans pārsteigums, ka patiesībā šis albums ir veltīts filmai, ko Nightwish plāno laist klajā 2012. gadā. Filma būs kā muzikāla fantāzija, kas vizuālo ietekmi smelsies no tādiem grandiemTim Burton, Neil Gaiman un Salvador Dali. Jāsaka, ka izklausās visnotaļ daudzsološi, un tuvojoties relīzes datumam, droši vien pievērsīšos šim tematam vairāk. Šī filma visticamāk izskaidro tādu kompozīciju, kā Scatertale klātbūtni albumā, kur Anetes balss man pārsteidzošā kārtā atgādina Mandragora Scream Sopor Aeternus spocīgajā mērcē. No dziesmām gribētos īpaši izcelt džezisko Slow, Love, Slow, enerģētiski piesātināto folka gabalu I Want My Tears Back, balādi  The Crow, The Owl And The Dove, kā arī titulgabalu Storytime.

Ziemeļnieciskie Nightwish kārtējo reizi pierāda, ka ir tuvi arī manai latvieša mentalitātei, turklāt albums izdots ļoti atbilstošā laikā – līdz ar pirmo sniegu un vēlmi saritināties pie kamīna, un ielaižot mājās nedaudz pasaku auras, sapņot par tālām fantastiskām vietām, mītiskām radībām, mošķiem un piedzīvojumiem.

Dodu 8 Tējtasītes.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: