Un Zelta Globusu saņem…


Jāsaka, ka Golden Globe šogad skatījos bez īpašas sajūsmas. Galvenokārt tādēļ, ka agrās celšanās nepieciešamības dēļ nedabūju izbaudīt pašu tiešraidi, kā arī tādēļ, ka lielu daļu no nominētajām filmām vēl neesmu redzējusi un Golden Globe drīzāk kalpo par filmu ieteicēju nevis atskaites punktu.

Par pašu pasākumu jāsaka, ka man patika šovs, ko veidoja Ricky Gervais. Atšķirībā no Latvijas pasākumu vadītājiem lielie grandi prot darīt savu darbu un skatītājam nav vēlēšanās novērsties no salkani iestudētiem tekstiem. Visus rezultātus, var izlasīt šeit, tomēr tagad es uzrakstīšu par nominācijām, kas mani iepriecināja vai pārsteidza.

Lielu brīnumu sakarā ar uzvarētājiem, es nesagaidīju. Pat par spīti tam, ka neesmu redzējusi The Artist, nojautu, ka lielie kino vīri noteikti atzīs melnbaltu mēmo kino. Un patiesi, filma arī ieguva trīs balvas. Personīgi šo filmu diez vai skatīšos, jo man šāda tipa kino īpaši neaizrauj.

Kā filmas, ko noteikti gribu noskatīties, var minēt, Martin Scorsese Hugo, kas vinnēja kategorijā ”labākais režisors”, filmu The Descendants, par kuru ”labākā aktiera” balvu saņēma George Clooney, un pati filma saņēma ”labākās drāmas” titulu. No, ne amerikāņu kino, gribētos noskatīties The Skin I Live In. Savukārt, Downton Abbey, kas saņēma balvas nominācijā ”labākās mini sērijas” jau kādu laiku stāv manā skatīšanās listē. Tāpat jau sen gribu noskatīties Woody Allen filmu Midnight in Paris, kas saņēma balvu par ”labāko scenāriju.”

Prieki

Liels prieks, ka šogad seriālu Glee nominācijā labākā TV komēdija/mūzikls” izkonkurēja Modern Family, jo tas, manuprāt, ir viens no seriāliem, kur tiešām ir iespējams smieties. Tēmas vienmēr ir jaunas, aktieri kolosāli spēlē savas lomas un joki, kas ir brīžam absurdi, bet tai pat laikā pietuvināti realitātei un gribot negribot nākas smieties. Tāpat, uzskatu, ka pelnītu statueti saņēma Kate Winslet par lomu mini sērijās Mildred Pierce. Manuprāt, pelnītu balvu saņēma Game Of Thrones aktieris Peter Dinklage par lielisko Tairona Lanistera tēlu. Kā arī prieks par Jessica Lange, kas pie ”labākās seriālu aktrises” globusa tika pateicoties darbam filmā American Horror Story. Lai gan viņas konkurentes – Sofia Vergara par darbu Modern Family un Evan Rachel Wood par darbu Midred Pierce, manuprāt, arī bija lieliskas. Neesmu vēl redzējusi Iron Lady, taču mani jau tagad priecē tas, ka Meryl Streep saņēma balvu kā labākā drāmas aktrise. Manuprāt, ļoti simpātiska dāma.

…un vilšanās

Labprāt būtu redzējusi Jeremy Irons saņemot balvu kā labākajam ”TV sēriju aktierim” par darbu seriālā The Borgias, tomēr šis gods tika Kelsey Grammer par seriālu Boss. Kā ”labāko TV sēriju aktrisi” es gribēju redzēt Madeleine Stowe no Revenge, taču arī tas nebija lemts – viņas vietā balvu saņēma Claire Danes par seriālu  Homeland, kas sakāva arī manus mīļākos seriālus Game Of Thrones un American Horror Story kategorijā ”labākā televīzijas drāma”. Un, lai gan, pati filma man nepatika, Trent Reznor and Atticus Ross, manuprāt, bija pelnījuši uzvaru nominācijā par ”labāko skaņu celiņu” filmai The Girl With The Dragon Tattoo, taču to jau atkal nogrāba The Artist Ludovic Bource izpildījumā. Tāpat, labprāt būtu redzējusi Puss In Boots uzvarot kategorijā ”labākā animācija”, taču šo godu nocēla The Adventures Of Tintin.

Man nav ne jausmas uz kādiem kritērijiem tiek balstītas nominācijas, taču man ļoti žēl, ka neredzēju nominētas, piemēram, tādas filmas kā Melancholia, Hanna vai Jane Eyre u.c. Tagad atliek vien gaidīt, ko nesīs Oskari.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: