Seriāls, kam bija potenciāls – Alcatraz


Noskatījos pirmās divas jaunā FOX seriāla Alcatraz sērijas. Protams, seriāls vēl ir pārāk svaigs, lai jau izdarītu spriedumus, tomēr pilotsērija parasti norāda, kādā virzienā šovs būs tendēts. Ar nožēlu jāsaka, pagaidām šķiet, ka šajā seriālā vilšos. Iespējams, jo biju uzlikusi tam pārāk augstu latiņu. Seriāla koncepts man likās patiešām oriģināls. Skatoties seriāla treileri, cerēju uz horror elementiem, varbūt kādu spociņu, aizplīvurotu mistiku par šaušalīgām senatnē izdarītām netaisnībām Amerikas baisākajā cietumā… Rezultātā es ieguvu parastu, aiz matiem pievilktu scifi detektīvseriālu, kuru aktieru savstarpējā ķīmija pat necenšas mani pārliecināt. Varoņu dialogiem trūkst loģikas un tie šķiet izspēlēti, jo tā vajag, nevis, jo tā ir. Seriāla intriga slēpjas aiz jautājuma – kā no Alcatraz vienā naktī varēja pazust milzīgs skaits bīstamu noziedznieku, vai tiešām viņi, ne brīdi nenovecojuši, pa vienam vien sāk atgriezties mūsdienu modernajā pasaulē, lai pildītu sev vien zināmu plānu? Nu, forša tak tā ideja! Vajag to tā arī parādīt.

Sižets vēsta par jaunu (manuprāt, neadekvāti ”krutu” saviem gadiem) izmeklētāju Rebeku (Sarah Jones), kuras pārinieks pirms kāda laika gājis bojā netiešas viņas vainas rezultātā. Rebeka dodas izmeklēt kārtējo slepkavību, un ar izmeklētājiem tik raksturīgo ziņkārību iepinas šajā izmeklēšanā tik dziļi, ka tas noved viņu pie jautājuma, kā gan slepkavību var būt izdarījis cilvēks, kas pirms daudziem gadiem miris šaušalīgajā Alcatraz cietumā?Atbildes viņa meklē pie komiksu mīļotāja un visādi citādi gīka Djego (Jorge Garcia), kas par Alcatraz vēsturi uzrakstījis veselu grāmatu. Tālākā sižeta līnija aizved pie slepena pazemes bunkura, kurā ķerstot pagātnē no Alcatrazas mistiski pazudušos cietumniekus, darbojas aģents Emersons (Sam Neill). Trijotne kopā mēģina pētīt noziedznieku biogrāfijas, uzzināt, kāds ir to atgriešanās iemesls, un saprotams, varonīgi to apturēt.

Varētu jau cerēt uz paralēlo laika telpu vai kādu citu jauku scifi ideju, kas palēnām un interesanti atrisinās šī seriāla mistēriju, tomēr, jāsaka, ka pats sākums mani ir darījis gana skeptisku. Iespējams, noskatīšos vēl pāris sērijas un pārdomāšu. Taču, pagaidām dodu tikai  6 Tējtasītes un tās pašas tikai par ideju, ne izpildījumu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: