Ātrās vakariņas: Kartupeļu tortilja


Kuram no mums gan nav gadījies atnākt vakarā mājās pēc darba, skolas vai studijām un ieraudzīt tukšu ledusskapi? Ar burkšķošu vēderu gulēt iet negribas, bet līdz veikalam arī baigais slinkums iet, turklāt vēl ir mēneša beigas un makā svilpo vējš… Šis ir tas gadījums, kad parasto cepto kartupeļu vietā, ir vērts nobaudīt, gandrīz vai parastos ceptos kartupeļus, tikai ar mazu piesitienu. Šo recepti izlasīju vienā no bukletiem, kas atrodami Rimi lielveikalos. Oriģinālā recepte no raidījuma Lapsa Virtuvē.

Recepte ir  ļoti demokrātiska cenas ziņā, un būtu arī vienkārša, ja vien… jums ir pieredze ar veiklu ēdiena apgriešanu otrādi pannas ietvaros. Mūsmājās šāda pieredze trūka, tādēļ šī tortilja ir nedaudz pajukusi. Tā kā ēdāju mums nav daudz, receptē izmantotās sastāvdaļas samazināju uz pusi, taču iznākums bija gana garšīgs, lai varētu taisīt arī lielo porciju. Pieļauju, ka, ja ledusskapī gluži nesvilpo vējš, receptei varētu pievienot arī rīvētu sieru vai kādu gaļas gabaliņu. Šeit minētās sastāvdaļas paredzētas pilnai porcijai.

Sastāvdaļas: 8 vidēja izmēra kartupeļi, 5 olas, 2 sīpoli, 75 g olīveļļas, sāls un pipari pēc garšas.

Pagatavošana: Nomizo un sagriež smalkās ripiņās kartupeļus un sīpolus. Cep pannā uz vidējas uguns, lielā eļļas daudzumā, līdz tie kļūst mīksti, taču ne brūni. Ik pa brīdim apmaisa. Kad kartupeļi sāk nedaudz dalīties, tos noņem no uguns un novieto uz papīra dvieļa, lai nosusinātu lieko eļļu.

Atsevišķā bļodā sakuļ olas ar garšvielām. Iecilā tajā kartupeļus un ielej pannā. Cep no vienas puses, līdz masa manāmi sacietējusi. Tad sākas uzdevuma sarežģītākā daļa – tortiljas apgriešana. Receptē ieteikts izmantojot pannas vāku vai lielu šķīvi apgriezt šo sacepumu otrādi un turpināt cept. Mums ar šo uzdevumu īpaši neveicās, jo pannas dziļais, apaļais vāks bija visai neparocīgs. Ja nu izdodas to paveikt, tortiljai, apcepoties no abām pusēm, vajadzētu būt visai glītai un atgādināt ābolu pīrāga konsistenci. Man kā kārtīgam latvietim, šis ēdamais tīri labi garšoja ar skābo krējumu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: