Vienkāršā rudens ābolu kūka.


Šķiet ir cilvēki, kas nespēj samierināties, ka viņu mīļākais gadalaiks ir tikai vienreiz gadā. Es esmu viena no viņiem. Mans mīļākais gadalaiks ir rudens un man ļoti tuvi ir ēdieni, kuru sastāvā ir āboli. Lai gan ziema ir pilnā plaukumā un saltumā, tirgū joprojām bija atrodami mūsu pašu āboli, tādēļ nolēmu izmēģināt senāk Dienas Ēdienos pamanīto it kā vienkāršo recepti. Savai kūkai samazināju sastāvdaļas uz pusi, tādēļ tā ir padevusies nedaudz plānāka kā paredzēts, bet domājams, garšai vajadzētu būt tādai pašai. Uzreiz jāsaka, ka nosaukums ir mānīgs un šis ir vairāk kā saldais ēdiens, nevis gluži kūka. Labi garšos kopā ar pienu.

Sastāvdaļas: 5 – 6 lieli āboli, 11 ēdamk. miltu, 11 ēdamk. cukura, 4 olas, 2 glāzes piena, 6 – 8 ēdamk. skāba ievārījuma vai medus.

Pagatavošana: Bļodā sajauc miltus un cukuru. Atsevišķā bļodā uzputo pienu ar olām. Ābolus nomizo, iztīra sēklas un sagriež šķēlītēs. Ar sviestu ieziestā formā ieber 1/3 no miltu maisījuma, tad liek ābolu slāni, 3 ēdamkarotes ievārījuma, atkal 1/3 miltu maisījuma, ābolus, atlikušo ievārījumu un beigās uzber atlikušos miltus, un vēl vienu ābolu slāni, un medu vai ievārījumu.

Masu pārlej ar olu-piena maisījumu un pakustina formu, lai piens vienmērīgi izplūst. Šeit derētu atcerēties, ka pienam vajadzētu iekļūt visā kūkas sastāvā, lai mīkla kļūtu vienmērīga. Cep 180 grādu temperatūrā no 45 minūtēm līdz stundai līdz vidus vairs nav jēls. Ja ievārījuma vietā izmanto medu, droši vien ieteicams izmantot mazāk cukura un skābākus ābolus. Es personīgi izmantoju medu un tas deva brīnišķīgu aromātu un labi saderēja ar āboliem. Ja āboli būtu skābāki, kontrasts noteikti būtu labāks, jo šī kūka/sacepums/saldais ēdiens beigās iznāca ļoti salds.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: