Bagātīgā ķirbju maize


Dīvainā kārtā līdz pat Marta mēnesim manās mājās bija izdzīvojis ķirbis. Lai nelaistu šo jauko dārzeni vējā, pārlūkoju ko varētu no tā pagatavot un nonācu pie ķirbju maizes receptes jau atkal no lieliskā kulinārijas portāla cetrassezonas.lv Recepte nav sarežģīta un iznākums patīkami pārsteidz. Ķirbja aromāts ir jūtams un maizes struktūra ir patīkami mitra. Tā kā maize nav pārāk salda, lieliska piedeva tai būs medus vai, piemēram, kļavu sīrups.

Sastāvdaļas: 150 g nomizota un rupji sarīvēta ķirbja, 70 g iebiezināta piena, 70 g mīksta sviesta, 110 g kviešu miltu, 3 olas, ½ tējk. kanēļa, ½ sarīvētas citrona mizas,  1,5 tējk. cepamā pulvera, 20 g brūnā cukura, (ja vēlas saldāku maizi, pievieno vairāk), 40 g lazdu riekstu (es šoreiz iztiku bez)

Pagatavošana: Bļodā sakuļ sviestu ar cukuru un iebiezināto pienu, līdz krēmīgai konsistencei. Pievieno olas un citrona miziņu. Vēlreiz kārtīgi sakuļ. Atsevišķā bļodā sajauc miltus, cepamo pulveri un kanēli. Pievieno olu masai. Izmaisa kunkuļus un visbeidzot pievieno arī sarīvētu ķirbi un riekstus. Ieziež ķieģelīša formas pannu ar sviestu vai cepamo margarīnu, vai arī ieklāj cepamo papīru un ielej tajā mīklu. Tā kā no dotajām sastāvdaļām iznāks visai neliels maizes klaips, iespējams, labāk izvēlēties nelielu pannu, lai maize nesanāktu plakana. Maizi cep 190 C temperatūrā 30-40 minūtes. Pasniedz ar sviestu un/vai medu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: