Kad ar realitāti vien nepietiek: pasaku fotogrāfe Viona


Šajā rakstā vēlos jūs iepazīstināt ar talantīgu fotogrāfi no Beļģijas. Viņas mājas lapu viona-art atradu pirms vairākiem gadiem, kad biju aizrāvusies ar neo viktoriānismu. Joprojām ik pa laikam turpinu sekot viņas daiļradei, jo manuprāt šīs fotogrāfes darinātie attēli ir gluži vai ārpus šīs pasaules. Viona specializējas pasaku un fantāzijas fotogrāfijās.

Viona ne tikai uzņem pasakainas, šī vārda tiešajā nozīmē, fotogrāfijas, bet arī pati darina attēlos redzamos tērpus un bieži vien rūpējas arī par modeļu grimu un matu sakārtojumu. Intervijās fotogrāfe atzīst, ka ir romantiska būtne, kas tīņu gados aizrāvusies ar sapņošanu, mīlējusi princešu kleitas un tējas dzeršanu. Pēc skolas pabeigšanas viņai nav bijusi ne mazākā nojausma par to, ko darīt tālāk ar savu dzīvi, līdz beidzot ceļš viņu aizvedis tieši pie fotogrāfijas studijām.

Tagad Vionas darbi ir publicēti daudzos izdevumos un pati māksliniece rīko arī dažādu vēstures tematiku maskarādes, piemēram, Gala Nocturna, norisinās gotiskās baznīcās vai pilīs, un šajās ballēs piedalās talantīgi mākslinieki. Paši viesi ierodas speciāli šiem gadījumiem pašūtos tērpos.

Viona uzskata, ka fotogrāfijai ne vienmēr ir jāatspoguļo realitāte. Viņas darbos visi varoņi ir pārpasaulīgi skaisti un to dzīve ir maģiska. Daļa viņas fotogrāfiju ir arī dramatiskas un nedaudz drūmas, taču tai pat laikā ļoti romantiskas un estētiskas. Tieši tas, pēc Vionas domām, padara fotogrāfijas patiesi gotiskas.

Fotogrāfe nepiekrīt viedoklim, ka labai fotogrāfijai vienmēr jābūt šokējošai. Saviem darbiem iedvesmu viņa smeļas vecās, romantiskās gleznās, kurās attēlotais līdzinās teju vai sapnim. Ar savu fotogrāfiju palīdzību Viona vēlas dalīties citu cilvēku skaistumā un palīdzēt šo skaistumu atklāt arī sevī pašā.

Attiecībā uz savām modelēm, Viona dod priekšroku tieši dabīgām meitenēm. Lielākā daļa no meitenēm, ko Viona fotogrāfē pārstāv tieši gotisko subkultūru. Lai gan Vionas galerijās atrodamas arī fotogrāfijas ar tādiem mūziķiem kā Dresden Dolls, Emilie Autumn, Ville Valo, Lacrimosa u.c.

Pati Viona savā garderobē labprātāk ievieš pa atsaucei no vēsturiskās modes. Viņasprāt, ir nedaudz skumji, ka mūsdienās cilvēki valkā tieši funkcionālo modi. Tai pat laikā māksliniece apzinās, ka ikdienas ritmam nepavisam nav piemērotas sarežģīti konstruētās balles kleitas ar krinolīniem un korsetēm, un priecājās, ka vismaz augsto modes plauktu skatēs manāmi patiešām skaisti haute couture apģērbi.

Vairāk par Vionu var lasīt šeit. Bildes no Vionas mājaslapas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: