Baltmaizes pudiņš ar zemeņu ievārījumu slinkai svētdienai


Ir dienas, kad gatavot absolūti negribas. Vēl jo vairāk negribas, ja nepieciešamie produkti jādodas medīt uz lielveikalu. Šis maizes pudiņš ir ideāls slinko svētdienu sabiedrotais, jo sastāvdaļas lielākoties jau atrodas mājās un pagatavošana ir gaužām vienkārša. Recepte no cetrassezonas.lv

Sastāvdaļas: 300 g pastāvējusi baltmaizes šķēlēs, 40 g sviesta sviesta maizes apziešanai un pannas iesmērēšanai, 100 g zemeņu ievārījuma ar veselām ogām, 350 ml piena, 250 ml saldā krējuma, 30 g brūnā Demeraras cukura, 5 olas.

Pagatavošana: Vispirms bagātīgi ieziež pannu ar sviestu. Tad ņem baltmaizes šķēles un pusi no tām apziež ar sviestu, otru pusi ar zemeņu ievārījumu. Sakārto šķēles pannā ieslīpi ar apaļajiem galiem uz āru pamīšus vienu ar ievārījumu, vienu ar sviestu. Tā kā man bija mazāk ievārījuma, es šķēlēm pārkaisīju arī brūno cukuru un rozīnes.

Bļodā iesit olas ar cukuru un ar kuļamo slotiņu kārtīgi sakuļ. Tad pievieno pienu un saldo krējumu un kuļ līdz masa vienmērīga. Maisījumu pārlej maizes šķēlēm un cep 180 C temperatūrā ~ 30-40 min. Maizes šķēles, kas būs palikušas ārpus šķidruma, būs apcepušās kraukšķīgas. Pasniedz siltu kopā ar pienu, vai iepriekš pagatavotu vaniļas mērci.

Advertisements

2 komentāri

  1. Šodien tirgū nopirku pāris zemenes, lai noprovētu kādas ir, protams ka tīrā veidā īsti nav ēdamas šīs pirmās zemenes. Tādēļ šī recepte man kā sliņķei, kas grib kaut ko neparastāku būs ideāla. Rīt atkal iešu uz tirgu pēc zemenītēm un būs jāpagatavo zemeņu ievārījums , lai dabūtu gatavu šo pudiņu. Paldies par lielisko recepti.

    Like

    1. Prieks, ka noderēja 🙂 Man pašai arī mājās gatavots zemeņu ievārījums iet pie sirds vairāk kā veikalā nopērkamais – pacietīgi gaidu zemeņu laiku.

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: