Viktoriāņu šausmu stāsts – The Woman In Black (2012)


Šī ir viena no tām filmām, kuras gaidīšanu man pamatīgi uzkurināja treileris, kurā bija iekļauta ne tikai filmas kopējā noskaņa, bet  arī visi filmas ”gardākie kumosiņi”. Filmas režisors ir James Watkins, kas savas karjeras laikā, lielākoties strādājis tieši pie šausmu filmām. Lielā mērā filmu izvēlējos skatīties  Daniel Radcliffe dēļ, jo gribēju palūkoties uz šo aktieri citādā gaismā – bez brillēm un burvju zižļa. Nevarētu gan sacīt, ka filmā The Woman In Black, es nesaskatīju poteriskas vērtības, tieši vizuālā ziņā. Gotiska muiža ar reiz skaistu, bet nu vairs tikai putekļiem klātu interjeru, saplīsušām lellēm pamestās bērnu istabās, šūpuļkrēslu, kas šūpojas pats no sevis, piemājas purvu, kas ietinies miglā, redzams no muižas netīrajiem logiem, un glancīgām Viktorijas laika drēbēm, kas savilktas mugurā dīvainiem ļautiņiem… Sižets, protams, pilnīgi cits kā Roulingas slavenajam darbam, tomēr man personīgi nenācās viegli atvairīt asociācijas ar nu jau pieauguša Potera tēlu, lai gan man Redklifs šajā filmā patika labāk kā Poteriādē un angļu džentlmeņa tēls viņam visnotaļ piedien.

Galvenais varonis Artūrs Kipps ir advokāts, kuram pirms laika nomirusi sieva atstājot jauno vīrieti vienu rūpēs par viņa mazo dēlēnu. Darba specifika pieprasa Kippsam doties uz pamestu muižu attālā ciematā, lai nokārtotu ar māju saistītos dokumentus. Jau palūkojoties uz muižu ir vairāk nekā skaidrs, ka nekas labs nav sagaidāms. Bet kā jau šausmu filmas galvenais varonis, Kipps nolemj noskaidrot patiesību par to, kas tad īsti atgadījies ar muižas iemītniekiem. Savā izmeklēšanā Kippsam nākas pavadīt arī vairākas stundas apsēstajā mājā. Šeit nu jāsaka, ka šī šausmu filma atšķiras no lielākā vairuma, jo uzreiz jau ķeras pie lietas. Melnā Dāma parādās jau visai agri un visā krāšņumā. Turklāt Kippsam, šķiet, nesagādā īpašas problēmas pieņemt faktu, ka viņš atrodas apsēstā mājā. Tālākais filmas sižets mēģina noskaidrot kādēļ šis gars neatstāj mierā mazā ciematiņa iedzīvotājus, pa vienam vien atņemot to bērnu dzīvības.

Šis ir diezgan tipisks Viktorijas laikmeta šausmu stāsts gotisku vizualizāciju mērcē. Gribētos teikt, ka tieši vizuālais izpildījums filmā man pārmāca saturisko vēstījumu. Netrūka visu nepieciešamo elementu – pilnīga izolācija un vientulība muižā, mazas meitenes baltos priekšautos, Anglijas drūmā migla, baisa seja atspulgos, asiņaini uzraksti uz sienām un citas lietas iz šausmu žanra lādītes. Attiecībā uz pašu adrenalīnu, neiesaku skatīties filmu paralēli darot arī citus darbus, jo tad baidīšanās, kuras dēļ lielākoties cilvēki arī skatās šausmu filmas, var sanākt pārāk fragmentēta kā tas sanāca man. Atmosfēras ziņā filmai patiešām nav nedz ko pielikt, nedz atņemt, bet filmas nobeigums man likās neatbilstošs. Šī ir viena no tām retajām filmām, kad es būtu bijusi priecīga par laimīgām beigām šīs pasaules, ne aizsaules ietvaros, jo galu galā Melnās Dāmas uzdevumu Kipps bija izpildījis godam. Treileris šeit

Dodu filmai 7,5 Tējtasītes, jo lai gan tā bija patiešām laba šausmu filma, es tai jau iepriekš biju uzstādījusi pārāk augstas ekspektācijas.

Advertisements

2 komentāri

  1. Kino neesmu manījusi vēl(patiesībā,neesmu manījusi pat ar norādi ”drīzumā”),tāpēc jautājums-kur ir iespējams jau dabūt šo filmu labā kvalitātē(ne cam rip)?

    Like

    1. Jā, nav dzirdēts, ka pie mums šo filmu tuvākajā laikā taisītos rādīt. Dažas jau vispār tā arī nenonāk līdz mūsu ekrāniem. Normālai kvalitātei, droši vien ir vērts iemest aci tajā pašā slavenajā The Pirate Bay 😉

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: