Versija par pastu ar Boloņas mērci


Šodien manā virtuvē tapa brīnišķīgi aromātiskas pusdienas ar itāļu ievirzi. Kopīgi ar mammu izdomājām pagatavot tā saukto Pasta Bolognese vai citiem vārdiem sakot, – makaronus ar liellopu malto gaļu un piedevām. Kādēļ šī ir tikai versija par šo itāļu ēdienu? Tādēļ, ka mājās nebija sarkanvīna, ko liet klāt mērcei, un nācās iztikt bez tā.

Tāpat tradicionāli Boloņas mērcei izmanto Tagliatelle pastu, mums mājās atradās tikai Spaghetti, tādēļ aizstājām ar tiem. Par spīti tam, sātīgas pusdienas tika garantētas. Tā kā ēdāju nav daudz, samazinājām sastāvdaļu skaitu, un ieviesām sīkas atkāpītes no normas. No šajā receptē norādītā sastāvdaļu daudzuma vajadzētu sanākt 3 lielām porcijām. Oriģinālā recepte ar oriģinālo sastāvdaļu daudzumu lasāma šeit.

Sastāvdaļas: ~200 g pastas, 200 g maltas liellopa gaļas, ½ no liela burkāna, ½ no neliela sīpola, 200 g samaltu tomātu savā sulā, ¼ glāzes sarkanvīna, neliela saspaidīta ķiploka daiviņa, ¼ glāzes saldētu un atlaidinātu vai konservētu zirnīšu, sāls un pipari pēc garšas, olīveļļa cepšanai, siers pārrīvēšanai.

Pagatavošana: Uzkarsē pannu ar augstām malām. Pielej olīveļļu un 2 minūtes apcep malto gaļu. Tad pievieno gabaliņos sīki sagrieztus burkānus un sīpolus, sāli un, ja vēlas, arī piparus vai garšvielas. Tā kā mūsu tomātu pasta bija bagātināta ar baziliku un oregano, nekādas papildus garšvielas nepievienojām.

Gaļu cep līdz sīpoli un burkāni ir mīksti 5-7 minūtes. Tad pievieno sarkanvīnu, tomātus un ķiplokus. Kā jau minēju, mums vīna nebija, tādēļ pielējām mērcei nedaudz ūdens, lai gaļa nebūtu galīgi sausa. Varbūt kāds zinātājs prastu ieteikt ar ko labāk aizstāt vīnu?

Pēc tam sutina mērci apmēram 30 min. Tikmēr sālsūdenī uzvāra pastu. Boloņas mērcei pievieno zaļos zirnīšus, un ja nepieciešams arī sāli. Vēl nedaudz pasutina un gatavs. Pievieno mērci pastai, pārrīvē sieru un pasniedz.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: