Sex And The City bez glamūra – seriāls Girls


Salīdzinoši svaigo HBO seriālu Girls gaidīju no izziņošanas brīža. Internetā klīda baumas, ka tas būs kas līdzīgs Sex And The City tikai ar gados jaunākām aktrisēm neveiklākās situācijās. Noskatoties seriāla pašreiz iznākušās sērijas, gribas oponēt. Girls meitenes patiešām dzīvo Ņujorkā, viņām, patiešām ir dažādi raksturi, taču atšķirībā no Sex And The City pieaugušajām, tomēr pasaku vidē mītošajām sievietēm, šīs meitenes ir vienkārši…padumjas, un to nebūt negribas norakstīt tikai uz viņu vecumu.

Nevar sacīt, ka meiteņu raksturi nebūtu pietiekami izstrādāti, (lai gan tie balansē uz robežas ar neglītu realitāti uz pilnīgi absurdu stulbumu varoņu rīcībā) jo šajās varonēs var sazīmēt cilvēkus, ko mēs pazīstam arī ikdienas dzīvē. Vārdu sakot, līdzīgi kā toreiz, kad rakstīju par Bored To Death, arī šajā seriālā ir dziļāka jēga, nokasot virspusējo stulbuma (vai drīzāk ironijas) slānīti.

Šķiet šobrīd aizvien populārāki kļūst seriāli par hipsteriem. Arī Girls nav izņēmums. Seriāla galvenā varone Hanna (viņa arī seriāla autore Lena Dunham) – ir savos agrajos divdesmit, dzīvo Ņujorkā, naudu dzīvošanai iegūst no vecākiem, sapņo kļūt par rakstnieci (neko nedara tā labā), satiekas ar pilnīgu idiotu, un draudzējas ar trim dažādās jomās tikpat apdalītām meitenēm.

Pirmajā sērijā, sapīpējusies zālīti uz grīdas savu vecāku priekšā, izlasījusi pāris lapas no savas topošās noveles Hanna saka: ”I am the voice of my generation…or at least a voice…of a generation…” Šis vienkāršais teikums tad arī pasaka svarīgāko par pašu seriālu. Šis nav nedz seriāls par ielu bērniem no geto, nedz arī seriāls par varonēm, kuras vēlas laimīgi apprecēties un dzīvot mājiņā ar baltu dēļu žogu. Girls atainotā pasaule ir salīdzinoši reāla, diezgan prasta – aktrises nav pārāk nopulētas un pati Lena Dunham ekrānā bieži vien parādās ne visai pievilcīgā paskatā, un protams, smieklīga, jo seriāls tomēr ir domāts kā komēdija.

Tieši tādēļ rakstot šo atsauksmi, es norīšu jautājumu – vai tiešām šāda ir mana paaudze, vai arī tāds liktenis pārsvarā piemeklē amerikāņus? Jo var jau būt, ka viss rādītais nav jāuztver tik nopietni, lai gan brīžam ir sāpīgi skatīties uz feiliem, ko varones piedzīvo seriāla laikā. Pārsvarā vilšanās un izgāšanās attiecināmas uz pretējo dzimumu, kas meitenēm nodrošina visnotaļ neveiksmīgu seksuālo pieredzi, vai ir vienkārši emocionāli nespējīgi indivīdi. Interesanti, kā uz šādu seriālu, raugās ne-sieviešu auditorija?

Seriāls neiepatīkas ar pirmo sēriju, pat ne ar pirmajām trijām. Bet tiklīdz tas ir ievilcis savā sižeta līnijā, varoņu raksturi sāk atklāties, kā interesanti un turpmākas līdzi dzīvošanas, vērti. Stils ir jau kaut kur redzēts, bet tomēr iztiek bez klišejām un tādējādi ir atsvaidzinošs. Dodu seriālam 8 Tējtasītes. Treileris šeit.

Advertisements

13 komentāri

 1. Man šis seriāls šķita totāli stulbs! Noskatījos divas sērijas un sapratu, ka -> “Nē, tas nav priekš manis!”

  Like

  1. Man arī bija līdzīga reakcija pēc pilotsērijas noskatīšanās. Biju gaidījusi pavisam ko citu. Bet man ir nelāgs ieradums, kādu laiku turpināt skatīties pat seriālus, kuru piloti ir diezgan draņķīgi, un brīnumainā kārtā, daži no tiem vēlāk tiešām izvēršas tīri skatāmi.

   Like

   1. Es nevēlos sevi traumēt! 😀

    Like

    1. Laikam tad sanāk, ka esmu mazohiste 😀

     Like

     1. Esmu to pamanījusi! 🙂

      Like

      1. Neraža, es tā centos maskēties 🙂

       Like

       1. 😀 ne ar to cilvēku! 😉

        Like

 2. Es arī iečekoju šo seriālu. Man viņš likās tāds nedaudz neglīts. Reālistisks, bet ar pārspīlējumu šajā ziņā. Un tās seksa ainas ar tuklo wonna be rakstnieci ar mazajām krūtiņām, likās pārāk neestētiskas, bija tāda kūts sajūta tajā visā. Bet patika viens tēls – meitene ar britu- oziju ( īsti nevarēja saprast) akcentu. Tāda hipster – hipij meitene, ārkārtīgi smuki nostrādāts un piesaistošs tēls!

  Like

  1. Par neglītumu seksa ainās pilnīgi pievienojos. Man liekas, ka tāds arī būs bijis tas veidotāju mērķis, negribas ticēt, ka tāda gultas ainu nepievilcība būtu sasniegta nejauši. Nezinu tikai kādēļ, varbūt kaut kāda ironija…
   Jā, hipiju meitenei ir apskaužama garderobe un koptēls. Pašai arī gribētos ikdienā tā ģērbties 🙂

   Like

 3. Ņemu savu komentāru atpakaļ, šis jokainais seriāls man ir iepaticies! Kaut kas viņā tāds piesaistošs ir. Kas – nesaprotu. Tāds neveikli, neglīti, šarmants, drusku ož, bet patīk 😀

  Like

  1. Jā, šis seriāls simpātijas tiešām raisa tikai ar laiku. Trāpīgi pateici – tiešām neveikli, neglīti, šarmants 😀

   Like

 4. Krieviem kaut kas līdzīgs – Деффчонки.
  Bet Girls ieinteresēja.

  Like

  1. Par krievu versiju nebiju dzirdējusi.
   ”Girls” vismaz pāris pirmās sērijas droši vien ir vērts iečekot. Ar pirmo sekundi neuzrunāja, bet ja ļauj nosēsties, tīri labi aiziet.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: