Mūzika dvēselei – Max Ormea & Om Ensemble


Pagajušajā nedēļas nogalē man gluži nejauši sanāca apmeklēt brīnišķīgu pasākumu – Meditatīvās mūzikas koncertu. Jāatzīstas, ka es iepriekš nezināju nevienu no māksliniekiem, taču biļetes bija pieņemamā cenā, turklāt koncerta ienākumi solījās tikt ziedoti labdarībai, tādēļ  nodomāju – kāpēc gan nepaklausīties?

Šis pasākums, tāpat kā mākslinieku pārējie koncerti, kas norisinājušies Latvijā pēdējo trīs gadu laika, bija sociāls projekts, kuru realizēja nevalstisko organizāciju brīvprātīgie. Massimo Ormea & Om Ensemble, veido stīgu kvartets, ģitāra, dziedātāji un perkusijas. Massimo Ormea ir profesionāls ģitārists, dziedātājs un komponists un arī jogas skolotājs, kurš uzstājies Eiropā un Indijā. Otrs muzikālās apvienības dalībnieks ir Marc Citroen – holandiešu izcelsmes flautists, pianists un komponists, kā arī mūzikas un meditācijas skolotājs. Tāpat koncertā piedalījās slavenais perkusiju virtuozs Nils Īle un vairāki skaistu balsu īpašnieki un mūziķi no Latvijas. Šajā koncertā ar mūzikas palīdzību tika piedāvāts ieskats meditācijā. Massimo Ormea ir sacījis:

Mūzika var ārstēt. Cilvēks sastāv no atomiem, un atomiem ir vibrācijas. Mūzika arī ir vibrācija. Ja mums dziedot mantras, meditējot vai vienkārši ļaujoties mūzikai, izdodas nonākt rezonansē – vienā ritmā – ar šīm vibrācijām, tā mūs labvēlīgi ietekmē. Senajos indiešu tekstos ir teikts: mūsu ķermenis ir mūzikas instruments. Tad to var uzskaņot. Un tāpat pareizi uzskaņot var arī mūsu attiecības ar citiem cilvēkiem un pasauli. Mēs mācāmies ļaut savam ķermenim dabiski vibrēt, tā aizvadot toksīnus, sliktas domas.”

Gribot negribot nākas piekrist sacītajam, jo koncertā atskaņotā mūzika bija tik harmoniska, ka gluži nemanot arī mans, todien ne tik labais, garastāvoklis koncerta beigās bija krietni vien uzlabojies. Protams, tāds rezultāts novērojams pēc lielākās daļas muzikālu pasākumu, jo iemīļota mūzika vai izpildītāji, vienmēr sniedz labas emocijas. Tomēr šajā pasākumā atskaņotā mūzika mani patiešām uzrunāja, par spīti tam, ka dzirdēju to pirmo reizi un tā ļoti atšķiras no tā ko klausos ikdienā. Ir grūti definēt stilu kādā šie mūziķi spēlē, jo priekšnesums iekļāva gan Rietumu, gan Austrumu, gan  Āfrikas mūzikas elementus.

Lielākais ieguvums – no koncerta es iznācu ar atgādinājumu sev cik īsta var būt mūzika, kas nāk no sirds dziļumiem, nevis tiek komerciāli štancēta. Laikam jau tam par pierādījumu kalpo arī tas, ka atnākusi mājās mēģināju atrast kādu jelkādu informāciju par koncertieraksta CD, ko iegādājos, taču man neizdevās uziet nevienu sakarīgu rakstu. Iespējams, manas meklēšanas prasmes bija iesīkstējušas, iespējams šo mūziku zina tikai ļoti neliela daļa cilvēku, taču es nolēmu par to pastāstīt arī bloga lasītājiem. Un šeit pieejams pavisam niecīgs, tomēr ieskats šāda tipa mūzikā, ja nu arī jums, tāpat kā man, dažkārt gribas atbrīvot savu iekšējo hipiju.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: