Seriāls par labu žurnālistiku – The Newsroom


Uzzinot, ka HBO laidīs klajā seriālu par televīzijas ziņu žurnālistu ikdienu, manas jūtas bija dalītas – no vienas puses HBO ražo tiesām kvalitatīvus seriālus, no otras puses, kvalitatīvi šovi mēdz arī iebraukt pārlieku lielā politikā un kļūt garlaicīgi. Patīkams bija mans pārsteigums, kad noskatoties The Newsroom pāris sērijas, sapratu, ka šeit attiecība starp asprātību un nopietnību ir tieši pareizajās proporcijās.

Seriāla veidotājs ir Aaron Sorkin, kura kontā ir arī slavenais The Social Network. Gribētos sacīt, ka rokraksts uzreiz ir atpazīstams, jo bezgala ātri, jēgpilni dialogi starp kolorītiem varoņiem tāpat kā The Social Network gadījumā, ir atrodami arī šajā seriālā.

Seriāls stāsta par Vila Makavoja (Jeff Daniels) un viņa producentes Makenzijas Makheilas (Emily Mortimer), un žurnālistu komandas ikdienu veidojot ik vakara ziņu izlaidumu par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. Oriģinālu pieeju sižeta veidošanai pierāda tas, ka notikumi par kuriem stāsta seriāla varoņi ir reāli notikuši 2011. gadā. Šis ir vienlaikus pluss un mīnuss, jo līdz šim seriālā atspoguļotie notikumi lielākoties ir zināmi un saprotami tieši amerikāņu auditorijai, un ja vien neesi dedzīgi sekojis viņu politikas peripetijām, vari atdurties pret situāciju, kad vienkārši skaties kā aktieri kustina lūpas, tā arī neuztverot kontekstu, ko kāds senators atkal ir izdarījis nepareizi. Par laimi, ir padomāts arī par cilvēkiem, kam par ASV iekšpolitiku ir viens pīpis – seriāla varoņu savstarpējās attiecības ir bezgala asprātīgas un sulīgas, un ir vienkārši bauda klausīties Makenzijas un Vila kašķos.

Tāpat nozīmīgs aspekts ir seriāla ideālisms un ticība labai žurnālistikai laikā, kad valda tā sauktais infotainment, jeb informācijas pasniegšana ar šova palīdzību. Seriāls nesaudzējas ar kritiku mediju biznesa aizkulisēm un dzeltenajai žurnālistikai, parādot žurnālista profesiju ar tās patieso mērķi – aizstāvēt sabiedrības intereses.

Manuprāt, The Newsroom ir viens no ”gudrākajiem” seriāliem,  ko pēdējā laikā nācies redzēt, plus vēl apveltīts ar patiešām gaumīgu humoru. Par to es šim seriālam dodu 9 Tējtasītes. Treileris šeit.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: