Bestsellera Fifty Shades Of Grey iespaidā tiek pārveidota literatūras klasika


Pagājušonedēļ rakstīju par šobrīd tik populāro romānu Fifty Shades Of Grey. Jaunumu straume šajā ziņā neapsīkst, jo kamēr līdz Latvijai nāk tulkojums un līdz ekrāniem nāk filma, šobrīd ir iespējams arī vēlreiz pārlasīt literatūras klasiku, kas Fifty Shades Of Grey iespaidā tikusi pārrakstīta. Jā, jūs nepārklausījāties, izdevniecība A Total E-Bound ir pieķērusies tādai klasikai kā Džeina Eira, Kalnu aukas, Lepnums un aizspriedumi, Šerloks Holmss u.c., lai e-grāmatu formātā pārveidotu šos gara darbus, iekļaujot ainas ar tolaik iztrūkstošajiem erotiskajiem elementiem cerībā, ka uz tiem uzķersies lasītāji, kam patika E.L. James triloģija.

“We’ll be bringing the classics to a new generation of readers as well as to people who love the classics but would like to see what we have done with them.”

Palūkojos izdevniecības mājas lapā – šīs pārrakstītās grāmatas ir ļoti lētas, un kā paši izdevēji apgalvo, lasītājs maksā tikai par pārrakstītajām ainām. Oriģinālais romāns un autora rokraksts paliekot neskarts. Šī Clandestine Classics sērija tika laista klajā, jo izdevēji uzskata, laikā, kad Brontē māsas vai Džeina Ostina rakstīja savus dāmu romānus, pateicoties sabiedrībā pieņemtajām normām, daudz kas palika nepateikts.

Nav šaubu, ka piemēram, starp Džeinu Eiru un Misteru Ročesteru patiešām pastāv zināma spriedze, tomēr, manuprāt, atklāts paliek jautājums vai tieši šī situācija, kad lietas paliek līdz galam nepateiktas, nav tā pati augstākā meistarība?

Kā tev šķiet – šāda klasikas pārrakstīšana to padara interesantāku vai drīzāk vulgarizē?

Bilde un info no Huffingtonpost.

Advertisements

5 komentāri

 1. Nu gan! Ja es būtu rakstniece, tad noteikti nepriecātos par to, ka manu darbu kāds pārveido (lasīt izķēmo). Varbūt konkrētais darbs bija paredzēts tieši tāds, kāds tas tika izdots. Es uzskatu, ka šādu pārveidošanu var veikt tikai pats autors nevis izdevniecība. Protams, tas jau ir labi, ka cilvēkiem rodas dažādas jaunas idejas, bet šeit mazliet tiek šauts pār strīpu..

  Like

  1. Man pašai arī liekas, ka klasika ir svēta lieta un tas nav diez ko korekti to šādi pārveidot. Tai pat laikā es pieļauju, ka būs cilvēki, kas šīs grāmatas pirks tikai Fifty Shades Of Grey iespaida vadīti un tas, protams, izdevniecībām ir peļņas jautājums.

   Es pilnībā pievienojos Tavai domai par to, ka pārmaiņas darbā būtu jāveic pašiem autoriem, ja vien tāda vajadzība rastos (par ko gan es šaubos). Skumji, ka šajā gadījumā autori nav starp dzīvajiem, tādējādi radot situāciju, kad ar viņu darbiem iespējams izrīkoties kā ienāk prātā.

   Like

 2. Skola lasot Viļa Lāča romānu “Zveinieka dēls”, man arī šķita, kā diezgan daudz kas, interesants ir ticis izsviests laukā! 🙂

  Like

  1. Man obligātajā literatūrā ir diezgan palieli caurumi… 😀 Nav sanācis lasīt ”Zvejnieka dēlu”, tāpēc nemaz nevarēšu spriest.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: