We Need To Talk About Kevin (2011)


Sava vasaras obligātā saraksta ietvaros noskatījos filmu We Need To Talk About Kevin, kas balstīta uz romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem. Pirms skatījos šo filmu man bija nojauta, ka tā būs smaga. Es aptuveni zināju sižeta līniju un to, ko varētu no tās sagaidīt, un šoreiz var sacīt, ka es nekļūdījos. Filma patiešām bija smaga, par aktuālu tematu un, manuprāt, arī labi uzņemta. Taču tā nebija filma par šaušanu skolās, kā es to biju iedomājusies. Tā bija filma par mātes un dēla attiecībām.

Filmas sākumā mēs tiekam iepazīstināti ar Evu (Tilda Swinton) un viņas ikdienas gaitām, meklējot darbu, iepērkoties lielveikalā un tīrot nost sarkano krāsu no sava apķēpātā lieveņa. Otra sižeta līnija stiepjas šīs sievietes pagātnē, ļaujot skatītājam uzzināt, kas ir ne visai glaimojošās tagadnes iemesls. Tas ir viņas dēls Kevins (Ezra Miller). Puisis, kurš ir paveicis masu slepkavību skolā, nogalinot savus biedrus, un tagad izcieš sodu cietumā.

Filma aktualizē bailes – cik viegli ir izaudzināt bērnu, nepieļaujot fundamentālas kļūdas? Šajā filmā skatītājam nevilšus sanāk nostāties Evas pusē, jo nav acīmredzamu iemeslu viņas dēla destruktīvajai uzvedībai. Šīs nav stāsts par vardarbīgu ģimeni, nabadzību vai apcelšanu skolā. Šis ir stāsts par bērnu, kas jau no pašiem pirmsākumiem ienīst savu māti un dara visu, lai sagādātu tai ciešanas. Atklāts paliek jautājums, kas to ir izraisījis? To visas filmas garumā mēģina noskaidrot Svintones varone.

Eva cīnās ne tikai ar sabiedrības nosodījumu, kas bieži vien izpaužas brutālā veidā, bet arī ar savu pašas vainas apziņu, mēģinot atšķetināt pagātni, lai saprastu, kur tieši viņa pieļāvusi kļūdas un vai Kevina rīcības iemesli meklējami apstāklī ka viņa dēlu nav pietiekami mīlējusi. Laiks dziedē brūces, taču šīs šķiet pārāk dziļas, tādēļ galvenās varones drausmīgo morālo stāvokli (ko Svintone, manuprāt, parāda vienkārši izcili) ir viegli izprast. Šis ir stāsts par cilvēku, kas zaudējis pilnīgi visu, turpina vilkt savu eksistenci. Vai šai filmai vispār pastāv cerība uz laimīgām beigām? Diez vai tādas ir iespējamas. Cerība uz to, ka sāpes kļūs mazliet mazākas ir šīs filmas vienīgais atrisinājums.

Atbildes uz jautājumiem, es šīs filmas laikā neguvu. Manuprāt, tās neieguva arī paši varoņi. Taču kā kino darbs, manuprāt, filma ir ļoti laba un pārdomas rosinoša, par spīti savam depresīvajam uzstādījumam. Dodu 8 Tējtasītes. Treileris šeit.

Advertisements

4 komentāri

 1. Vai esi lasījusi grāmatu? Man stāv plauktā, vajadzēs izlasīt.

  Like

  1. Neesmu lasījusi grāmatu. Man pēdējā laikā visu laiku sanāk uzķerties uz filmām, kas balstītas uz grāmatām un tikai pēc tam uzzināt, ka bija arī grāmata. Šo ieliku vasaras sarakstā, tā arī neapskatoties, ka tai ir literārais priekštecis. Filma bija ļoti laba, domāju ka šajā gadījumā grāmatai ir jābūt vēl labākai. Kaut kad izlasīšu.

   Like

 2. Vienreiz iesāku šo filmu skatīties, bet tā arī nepabeidzu, jo saskāros ar tādu problēmu kā skaņas nobīde – vispirms bija bilde un tikai pēc laiciņa skaņa. Tāpēc arī nolēmu, ka neskatīšos, kaut gan ļoti vēlējos…
  Tagad būs iemesls pameklēt, kur filmu var dabūt bez šīs skaņas nobīdes. 🙂
  Vispār Ezra Millers ir lielisks aktieris – ļoti gaidu filmu “The Perks of Being a Wallflower”, kurā viņam tikusi viena no galvenajām lomām.

  Pagaidām mana saraksta augšgalā gan ir tādas filmas kā “Red Lights” (2012), The Possession (2012), bet noteikti veltīšu laiku arī “Kevinam” – vispār patīk tāda veida filmas. Pirms laba laika skatījos filmu “Beautiful Boy” (2010), kas bija par šo pašu tēmu, tikai kaut kā filmas noslēgums atstāja cerību, ka vecākiem kādreiz viss būs labāk… Tikai “Beautiful Boy” slepkavas liktenis bija mazliet savādāks… Vispār smags temats, jo vecāki, šādos gadījumos, nemitīgi sev uzdod jautājumu: “Ko mēs izdarījām nepareizi, audzinot bērnu?!”

  Like

  1. Es domāju, tiešām ir vērts sameklēt un noskatīties filmu pilnībā un bez skaņas nobīdes. Lai gan temats tiešām ir smags, šajā filmā aktieri, manuprāt, bija ļoti labā līmenī.

   Ar Ezru Milleru līdz šim pazīstama nebiju, taču zināju, ka gribēšu redzēt “The Perks of Being a Wallflower”, kad būs pieejama. Tad nu ievērtēšu viņa sniegumu arī tur.

   Neesmu redzējusi nevienu no Tevis pieminētajām filmām. Parakos IMDB, Beautiful Boy izskatās laba, būs man iemesls papildināt must-see sarakstu. The Possession man bija paslīdējis garām, bet Red Lights De Niro dēļ vien būtu vērts redzēt.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: