Tējtasītes rudens dziesmu izlase


Nu jau gandrīz nedēļu kā iestājies rudens. Man personīgi šis laiks vienmēr ir savā veidā īpašs, jo tieši rudenī pie manis parasti atgriežas radošie spēki. Rudens ir brīnišķīgs laiks, par spīti tā sauktajai rudens depresijai. Tas neapšaubāmi ir melanholijas laiks, taču ne vienmēr tā ir nomācoša un dažkārt vienkārši vajag tai ļauties. Šoreiz apkopoju Tējtasītē nelielu, gan vecu, gan jaunāku dziesmu izlasi, kas man personīgi asociējas ar rudens iestāšanos un varbūt arī jūsos atmodinās kādas rudenīgas sajūtas.

HIM no tīņu gadiem vienmēr esmu saukusi par rudens mūziku un tā ir pirmā grupa, kuras klausīšanos gribas atsākt tiklīdz no koka novēlusies pirmā lapa. Šajā gadījumā pat nav nozīmes, kuru no grupas dziesmām klausīties. Visi vecie gabali ir vienlīdz rudenīgi.

Within Temptation ir vienlīdz rudens, vienlīdz ziemas mūzika. Līdzīgi kā HIM, arī šai grupai piemīt tā sauktā tumšā romantika, kas tik ļoti piedienas rudenim.

Brīnišķīga dziesma no vēl vecajā sastāvā esošo Nightwish repertuāra. Kas gan vairāk atbilst rudenim kā dusoša saule?

Ja kāda dziesma varētu būt rudens himna, tad tā noteikti būtu Lake Of Tears dziesma Forever Autumn, kuru esmu iekļāvusi arī savu visu laiku mīļāko dziesmu topā.

Counting Crows lēnā un skaistā balāde ideāli  piestāv agriem rudens rītiem, dodoties savās ikdienas gaitās, kad pilsēta vēl ir tik tikko pamodusies un gaisā jūtamais dzestrums iecērtas nāsīs. Mūzika, kas sasilda.

Šķiet, šo dziesmu pirmo reizi izdzirdēju seriālā True Blood. Neko Case ir izdevies radīt brīnišķīgu rudens skaņdarbu – skumju, bet tai pat laikā pacilājošu. Nu gluži kā šī sezona.

Pagājušā gada atklājums – Birdy un viņas brīnišķīgā mūzika, manuprāt, ietver sevī visu rudens esenci. Dziesma ir ne mazāk rudenīgas grupas The xx kaverversija.

Par šo Everlast dziesmu nav daudz ko piebilst. Vien to, ka tai ir ļoti skumjš klips un, ka tā arī ir mana pagājušā rudens ”hīts”. Labi noder kā mašīnbraucamā dziesma.

Visbeidzot sirdi plosoša mīlestības dziesma Mumford & Sons izpildījumā, kas nešaubīgi kļuvusi par manu šī rudens himnu.

Un nobeigumā šis tas jestrāks – Manic Street Preachers. Dziesma gan nav īsti par rudeni, bet drīzāk par to kādēļ reiz tas šķita tik īpašs. Uzliek treknu punktu nostaļģijai.

4 komentāri

 1. Es jau gaidīju, vai būs kas jestrāks, citādi to sākotnēju dziesmu iespaidā jau lūpu kaktiņi laidās uz leju un gribējās vien noelsties.. nja, rudens.

  Like

  1. Man pašai rudenī vienmēr velk uz lēno mūzikas galu, tādēļ arī šī mūzikas izlase vairāk baro rudens melanholiju. Šķiet, tie priecīgie gabali vairāk iederas vasarā.
   Beigās ”Manic Street Preachers” ar savu enerģiju, manuprāt, tīri labi paceļ tos kaktiņus uz augšu 🙂

   Like

 2. Es vēl piemestu krietnu sauju Peter Broderick , Kings Of Convenience un šķipsnu Goldfrapp vai Fray (:

  Like

  1. Dikti sen neko no Goldfrapp vai Kings Of Convenience neesmu klausījusies, piemirsies jau bija, ka laba mūzika. Fray un Peter Broderick tik pa ausu galam bija dzirdēti. Nedaudz paklausījos, tiešām labi iešūpo uz rudens melanholijas viļņa 🙂

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: