Filma par filmām: Side By Side (2012)


Beidzot pienācis laiks Tējtasītē pastāstīt arī par kādu dokumentālo filmu. Tā kā mani vienmēr ir interesējušas kino aizkulises, biju ļoti priecīga uzzinot, ka šogad klajā ir laista filma, kas stāsta par pašu kino. Side By Side izved skatītāju cauri kino tehnoloģiskajai vēsturei, sniedzot ieskatu, kā kino pasaule ir nonākusi no kinolentēm līdz pat 3D tehnoloģijai.

Filmas gaitā, sarunā ar Keanu Reeves (kas uzņēmies intervētāja lomu) savā pieredzē dalās lērums slavenu režisoru, kinematogrāfu, un tehnisko darbinieku. Starp filmā intervētajiem režisoriem sastopami tādi vārdi kā James Cameron, David Fincher, Christopher Nolan, Lars von Trier u.c

Ieskatīšanās uzņemšanas laukumos un apstrādes telpās ļauj skatītājam sīkāk uzzināt, kā ar pēcapstrādes palīdzību filma iegūst savas krāsas un specefektus. Tāpat redzam piemērus no atzītām filmām, kas uzņemtas vēl vecajā formātā, kā arī jaunākām filmām, kas uzņemtas jau digitāli. Režisoru viedokļi par filmēšanas iespējām dalās. Kamēr citi steidz apgūt digitālās tehnoloģijas, citi vēlas palikt pie vecajām metodēm, jo tās viņu acīs, ir īpašas un liecina par patiešām labu kino.

Šīs ir filma, kas iepriecinās katra kinomīļa, ja ne sirdi, tad prātu noteikti, izglītojot ar līdz šim nezināmām detaļām par kino vēsturi, tagadni un iespējamo nākotni. Turklāt, kā jau laba dokumentālā filma, Side By Side nenostājas nevienā pusē, ļaujot skatītājam pašam pārdomāt visus ”par” un ”pret”. Lūk arī treileris.

Šoreiz izpaliks filmas novērtējums ar Tējtasītēm, jo šķiet dīvaini vērtēt dokumentālu filmu, kuras mērķis ir sniegt skatītājam jaunu informāciju. Man personīgi filma šķita ļoti interesanta, tādēļ iesaku to arī citiem kinomīļiem.

Advertisements

3 komentāri

  1. Paldies par atsauksmi. Tā kā mani arī ļoti interesē visas filmu aizkulises un tapšanas, tad es noteikti šo noskatīšos 🙂

    Like

  2. Būs vien jāpievienojas skatītāju pulkam! 🙂

    Like

  3. Būs man arī jānoskatās.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: