Kas notiek kino aizkulisēs – realitātes šovs Hot Set


Priecīga vēsts cilvēkiem, kas ”krituši” uz dažādiem šoviem, kur tiek rādīts kā dalībnieki visu pagatavo no nulles. Man kā ilggadējai Project Runway skatītājai un Face Off briesmoņu taisīšanas šova fanei, pāris interesantus vakarus paspējis sagādāt jaunais Face Off veidotāju realitātes šovs Hot Set, kas ieved skatītāju filmu dekorāciju tapšanas procesa aizkulisēs. Sēriju nosaukums radies no filmu pasaulē pazīstamā jēdziena hot set, kas nozīmē filmēšanai gatavu maketu. Citiem vārdiem sakot, šova dalībnieku uzdevums ir sagatavot visus vizuālos elementus un dekorācijas attiecīgās ainas filmēšanai.

Katrā no šova sērijām tiek noteikta konkrēta tematika kādā dalībniekiem būs jāiekļaujas. Par galveno balvu $ 10 000 katru reizi sacenšas citi kandidāti, kuru komandas sastāv no dizaineriem, arhitektiem, namdariem un citiem radošiem cilvēkiem, kas paši ar savām rokām darina maketus konkrētām filmēšanas ainām. Dizaineriem tiek doti $ 15 000, lai pārliecinātu tiesnešus, kas ir šīs jomas profesionāļi, ka tieši viņu versijas par tēmu ir tās labākās. Katra no šīm idejām tiek realizēta trīs dienu laikā, un pusstundas laikā arī nofilmēta, lai iepazīstinātu tiesnešus, kā telpa, dekorācijas un aktieri izskatītos uz lielajiem ekrāniem. Interesantākā šova daļa ir tieši filmēšana un gatavās ainas atskaņošana, kas gan ilgst ļoti īsu brīdi.

Pagaidām pieejamajām sērijām, manuprāt, ir visai forši temati. Pirmajā sērijā dizaineri iemēģināja roku svešas planētas radīšanā, jo scenārijs paredzēja attēlot ainu, kā kosmonauts, kas nolaidies uz pamestas planētas, saprot, ka dzīvs mājās vairs neatgriezīsies. Otrās sērijas tēma – citplanētiešu karaliene, kas kaļ plānus pasaules iekarošanai, savukārt trešajā sērijā dizaineriem nācās pacīnīties ar tēmu bordelis un androīdu striptīza dejotājas.

Šajā šovā nesaskatīsim tipiskos Project Runway drāmas elementus, jo fokuss tiek likts tieši uz darbu, ko dizaineri veic. Protams, viņi ik pa laikam pasūdzas, ka viņiem trūkst laika vai kāda no veikalā pasūtītajām dekorācijām izrādījusies esam lielāka nekā nepieciešams, taču kaislības šajā šovā nevirmo, liecinot, ka tas patiešām ir vairāk domāts tīri filmu gīku priekam, lai caur atslēgas caurumu palūkotos šajā ”brīnuma” radīšanā, ne, lai pabarotu drāmas alkstošo amerikāņu sirdis.

Pagaidām dodu šim šovam 7,5 Tējtasītes, jo līdz Face Off līmenim vēl ir kur augt, kā arī man gribētos, lai radošais process tiktu parādīts detalizētāk. Taču ideja ir jauna un interesanta, tādēļ ceru, ka šovs piedzīvos arī sezonas beigas un nākamās sākumu.

Foto ņemts šeit.

Advertisements

3 komentāri

 1. Izskatās interesanti… Lai gan līdz šim nebiju noskatījusies nevieno no Tevis minētajiem šoviem…

  Like

  1. ”Project Runway” no šeit nosauktajiem man patīk vislabāk, par spīti uzpūstajai drāmai. Interesanti vērot, kā dizaineri strādā, lai beigās radītu skaistu koptēlu. Tas pats ar ”Face Off” – man ļoti patīk vērot procesu, kā aktieri pārvēršas par fantāzijas tēliem un mošķiem. Arī ”Hot Set” nav slikts tādā ziņā, ka ļauj atbrīvot savu radošo prātu un padomāt, ko es darītu dizainera vietā.

   Like

   1. Būs jāpaskatās… 🙂

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: