Band Of Horses – Mirage Rock (2012)


Amerikāņu rokgrupas Band Of Horses ceturtais studijas albumus Mirage Rock  sasniedza klausītājus septembrī. Nevaru pieskaitīt sevi pie šīs grupas faniem, taču viņu iepriekšējo albumu Infinite Arms, kas iznāca 2010. gadā noklausījos vairākas reizes un noliku plauktiņā ”tā neko mūzika brīžiem, kad gribas kaut ko vienkāršu”. Jauno albumu rindošu tajā pašā plauktā, tikai ar nosacījumu, ka vispirms izlasīšu no tā dažas dziesmas ikdienas lietošanai.

Šīs dziesmas būs sekojošas –  Heartbreak on 101, kas izteikti atšķiras no pārējā albuma, un pie kuras pielipu jau pirmo reizi laižot cauri albumu, kā arī Slow Cruel Hands Of Time, kas man šķiet ideāli piemērota kā skaņu celiņš emocionālam brīdim kādā romantiskā filmā, lai gan pati dziesma absolūti nav par šo tēmu.

Mirage Rock kopumā sniedz tādu kā old school rock sajūtu (to labi raksturo dziesma Electric Music), it kā klausītos ierakstus no 70. gadiem. Vietām parādās rāmas kantrī notis, piemēram, dziesmā Long Vows, pastiprinot grupas īpatnējo stilu. Tomēr, dažās dziesmās šis skanējums traucē, vismaz manai gaumei, aizejot pārāk lielā galējībā. Band Of Horses raksturojuši albumu kā atbrīvotāku savā skanējumā, salīdzinot ar citiem saviem ierakstiem. Iespējams, grupa ”atlaida grožus”, lai panāktu jaunu skanējumu, taču es laikam piederu pie klausītājiem, kam patīk lielāka konkrētība mūzikā. Šis albums noteikti vairāk piestāv vasaras vidum un festivāliem, nevis slapjajam, aukstajam rudenim un ierakstam datorā.

Mirage Rock es raksturotu kā rāmu, nesteidzīgu fona mūziku, ar savu īpašo stilu, kas ik pa brīdim aizķer klausītāja ausis un liek padungot līdzi. Dodu 7 Tējtasītes.

Advertisements

2 komentāri

  1. Paklausījos ne pārāk cītīgi, jo kad lasu, tad visas apkārtējās skaņas ar laiku izzūd. Iespaids – tāds vidēji roķīgs country. Var likt kā fona mūziku. Varbūt derētu mašīnā braucot ceļojumā.

    Like

    1. Pievienojos par fona mūziku, šīs dziesmas ir diezgan viegli palaist gar ausīm. Lai uzrakstītu šo atsauksmi, es albumu laidu cauri vairākas reizes, citādi pirmajā klausīšanās reizē man pat nebija īsti kur pieķerties, ja neskaita ”Heartbreak On 101”. Viņiem žanrs skaitās daļēji tāds ”alternative country,” bet es personīgi gaidīju mazāk to ”country” un vairāk to roku.

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: