Seriāls ar militāru un eksotisku garšu – Last Resort


Pamazām iešūpojoties rudenim, lielākā daļa jauno seriālu, beidzot ir piedzīvojuši savas pirmizrādes. Kā jau katru gadu, tikai daži no tiem būs turpmākās skatīšanās vērti. Šoreiz par vienu no tiem, kas vismaz manā personalizētajā TV programmā ir izkarojis savu vietiņu – Last Resort. Pirms pilotsērijas noskatīšanās, uz šo īpašas cerības neliku, jo nospriedu, ka tas manai gaumei būs pārāk militārs. Tomēr, noskatoties pirmās trīs sērijas, nolēmu, ka pie šī seriāla ir vērts nedaudz pakavēties. Par spīti tam, ka tajā netrūkst nedz amerikāņu patosa, nedz nerealitātes garšas, kaut kas šajā seriālā aizskar svētākās jūtas par mieru un taisnību pasaulē 😀

Darbība norisinās ASV zemūdenē. Turklāt, nevis šādā tādā, bet apbrīnojami labi aprīkotā zemūdenē ar milzīgu ieroču arsenālu un jaunākajām iespējamām tehnoloģijām.  Komandā ir vairāki visai paredzami personāži – mūždien cēlais un gudrais zemūdenes kapteinis, drosmīgs jūrnieks ar glītiem sejas vaibstiem kā galvenais varonis (vārda tiešā un pārnestā nozīmē), kā arī jauna leitnante kam jāpierāda sevi vīriešu komandā.

Zemūdenes apkalpe saņem pavēli no ASV valdības, par nepieciešamību izšaut kodolraķeti uz Pakistānu. Tā kā informācija nāk caur neapstiprinātu kanālu, kuru nav paredzēts izmantot ikdienas situācijās, kapteinis atsakās izpildīt pavēli, līdz nav saņēmis tiešu rīkojumu no atbildīgās personas. Viss beidzas ar uzbrukumu pašai zemūdenei. Un uzbrucējs ir neviens cits, kā pašu valsts.

Lai paliktu dzīvi un pārdomātu tālāko plānu, komanda ar visu zemūdeni ir spiesti meklēt patvērumu kādas eksotiskas salas krastos. Un nē, šī sala nav neapdzīvota, vai pilna ar kanibāliem un senu vudū maģiju. Seriāls, par laimi pieturas pie realitātes vismaz šajās robežās. Šī ir pavisam normāla sala, ar normāliem iedzīvotājiem, kuru nu zemūdens apkalpe pasludina par savu, pretējā gadījumā, solot izmantot sev pieejamos kodolieročus pret ASV valdību, ja tie mēģinātu viņiem šajā patvērumā uzbrukt. Īsāk sakot, lai izdzīvotu, komandai nākas pieņemt lēmumus, kas ir pretrunā ar visu, kam varoņi līdz šim ir ticējuši. Protams, apakšā ir konspirācijas teorijas un politiskās peripetijas, kas tikmēr norisinās Baltajā namā.

Mani seriālā ieinteresēja high tech vide, kas valda šajā superzemūdenē, kontrastā ar eksotisko salu un tās iedzīvotājiem. Tāpat, gribētos sacīt, ka seriāls ”paņem” ar cilvēcisko aspektu, jo, gribot negribot, jājūt līdzi komandai, kuru nodevusi pašu valsts, un, kura vairāk par visu vienkārši vēlas atgriezties mājās pie sev tuvajiem cilvēkiem.

Ir pāragri spriest vai seriāls noturēsies ilgāk nekā sezonu, taču pagaidām nav iemesla pārtraukt tā skatīšanos, jo sižets uz priekšu iet raiti, un tam pavisam noteikti ir vieta, kur attīstīties. Šādu jaunu action seriālu šoruden nav daudz, tādēļ dodu 8 Tējtasītes. Treileris šeit.

Advertisements

2 komentāri

  1. Es vakar iegāju azartā un noskatījos visas 5 sērijas 🙂 Man patīk. Sevišķi aktieris, kurš pazīstams no “Felicitas”, kuru agrāk arī LV rādīja.

    Like

    1. Mani seriāls paņēma savā varā jau ar pirmo sēriju. Droši vien, ja tobrīd būtu iznākušas kādas piecas, es arī būtu visas vienā vakarā noskatījusies 🙂

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: