Ekscentrisks seriāls Adamsu ģimenes stilā: Mockingbird Lane


Joprojām šūpojoties uz Halovīna viļņa, šodien stāsts par kādu seriālu. Pagājušonedēļ savu pirmizrādi piedzīvoja 60. gadu seriāla The Munsters rimeiks ar nosaukumu Mockingbird Lane. NBC šī seriāla pilotsēriju saviem skatītājiem izvēlējās demonstrēt tieši pirms Halovīna laikā, ar cerību noskaidrot vai seriāls iegūs gana labus reitingus, lai piedzīvotu savu turpinājumu 2013. gada janvārī. Tā kā, pēc treilera noskatīšanās Mockingbird Lane, vismaz tematiski izskatījās mazliet līdzīgs bērnībā iemīļotajām Adamsu ģimenes sērijām, nospriedu, ka šī jaunā seriāla pilots būs arī mans must-see šajos Halovīnos. Rezultātā gan esmu mazliet vīlusies, jo saņēmu nudien krāšņus specefektus (baumo, ka pirmās sērijas filmēšanā ieguldīti 10 miljoni dolāru), taču pats seriāla sižets mani neaizrāva un līdzīgi kā Tima Bērtona Dark Shadows gadījumā, visi labākie joki tā arī bija un palika tikai treilerī.

Stāsta galvenie varoņi ir Munsteru ģimene – vectēvs vārdā Vectēvs (vampīrs un trakais zinātnieks), viņa meita Lillija (arī vampīrs), viņa znots Hermanis (versija par Frankenšteinu), viņa mazmeita Merilina (cilvēks!), un viņa mazdēls Edijs (vilkacis, kurš neapzinās, ka kādreiz arī kļūs par briesmoni). Šī dīvainā ģimenīte pārvācas uz visnotaļ spokainu māju (kurā kādreiz dzīvojis maniaks) un mēģina iekļauties jaunajos apstākļos. Pirmās sērijas sižets grozās ap to, ka vecāki nespēj paziņot mazajam Edijam, ka viņš ir vilkacis, savukārt Merilina cīnās ar ļaunīgo Vectēvu, lai tas neatsāktu savus vampīriskos paradumus, hipnotizējot kaimiņus vai apēdot Edija skautu grupas vadītāju.

It kā jau seriāla ideja nav slikta. Modernāka versija tumši, bet amizanti ķertai ģimenītei. Tomēr pilotsērija gana skaidri neparāda kādā žanrā šis seriāls turpināsies, mēģinot pagrābt no visa pa druskai. Vai seriāls būs melnā komēdija? Tādā gadījumā es neatteiktos no lielāka joku daudzuma. Varbūt seriāls plāno attīstīties ģimenes drāmas virzienā? Tādā gadījumā tam jau tagad vajadzēja būt mazliet dziļākam. Un visbeidzot – kāpēc seriālā, kuru noteikti gribēs skatīties arī bērni, jābūt tik daudz iekšām un asinīm, kas nebūt nav izpildītas nevainīgi Bērtoniskā rokrakstā.

Iespējams, mana problēma ar šo seriālu meklējama tajā apstāklī, ka nebiju pat vēl dzimusi laikā, ka televīzijā bija skatāms oriģinālais seriāls The Munsters un nemaz nezinu kāds bija seriāla priekštecis. Taču no šī rimeika es gaidīju visai daudz un atdūros pret visai remdenu sižetu, kuru nespēja glābt arī krāšņais noformējums.

Varbūt šai seriāla epizodei tā arī jāpaliek tikai tādam svētku izlaidumam, ar ko papriecēt acis Halovīnā? To rādīs laiks un reitingi. Ja šo seriālu neatcels, es to visticamāk skatīšos (un burkšķēšu par neizmantotu potenciālu) kaut vai supernaturālās tematikas dēļ 🙂 Pagaidām no manas puses dāvinātas 7 Tējtasītes, jo esmu redzējusi tikai vienu sēriju. Citādi vērtējums, varētu būt arī zemāks.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: