Placebo – B3 (2012)


Angļu rokgrupa Placebo jau ilgus gadus ir mani nemainīgie favorīti mūzikas pasaulē. Solista Braeina Molko apbrīnojamā balss un skatuves šarms, līdztekus grupas piesātinātajām lirikām un melodiskajām ģitārām, ik pa laikam atgriežas manā mūzikas listē, īpaši ja pie apvāršņa manāms jauns albums vai singls. Šoreiz grupa ir izdevusi nelielu, piecu dziesmu kompilāciju ar nosaukumu B3, kas pie klausītājiem nonāca jau 12. oktobrī, solot, ka jaunais albums sekos 2013. gada martā.

Pirmais iespaids noklausoties šo EP bija mazliet vājāks, kā gribētos. Neskatoties uz to, ka grupa jau sen vairs netaisa tādus ierakstus kā savos zelta Sleeping With Ghosts laikos, B3 dziesmas mazliet atšķiras arī no pēdējo gadu albumiem, īpaši jau no 2006. gadā iznākušā, Meds (kurš, starp citu, man atšķirībā no lielākās fanu daļas, ļoti patika, jo es neiebilstu pret lipīgiem piedziedājumiem).

EP sastāv no piecām dziesmām. No tām dziesma ar nosaukumu I Know You Want To Stop ir visai maz pazīstamas grupas Minxus kaverversija un arī izteikti eksperimentāla dziesma, kuru vismaz man negribējās dzirdēt vairāk par divām reizēm. Tāpat neliela vilšanās man bija tituldziesma B3, kura, lai gan atgādināja, kaut ko no agrākajām Placebo dziesmām, neaizķēra dvēseles stīgas kā vecajos, labajos laikos. Tiesa, satura ziņā visas dziesmas ir agrāko Placebo līmenī, jo dziesmu teksts ir šī EP stiprākā puse.

If I am an extra in the film of my own life, then who the hell is the director? If I am an extra in the film of my own life, then would someone please turn of the camera? (The Extra)

Hey you in your ivory tower, I know where you live. Hey you with so much power, I know where you live. Been in bed with the government. With you it’s take, take, and no give. The CEO of the decadent, I know where you live. (I Know Where You Live)

Time. Time is money, bastard. And hope is all that you can steal. Time is happy ever after. With Jesus, Jesus, Jesus Jesus at the wheel. (Time Is Money)

Kompilācijas labākās dziesmas, manuprāt, ir The Extra, kas klausītāju paņem ar savu ritmisko piedziedājumu, kā arī I Know Where You live, kas arī ir apveltīta ar mazliet skumjāku un melanholiskāku skanējumu. EP pēdējā dziesma ar nosaukumu Time Is Money (Youtube mani pievīla un linku uz dziesmu diemžēl neatradu), man paslīdētu garām, ja nebūtu ieklausījusies vārdos un sākusi domāt, ko Molko ar tiem īsti grib pateikt. Tas ir ļoti raksturīgi Placebo un tas ir arī viens no viņu lielākajiem plusiem. Šie puiši nerada vienkāršu mūziku.

Par spīti tam, jāatzīst, ka esmu nedaudz vīlusies šajās dažās dziesmās, jo muzikālā ziņā tās mani neuzrunāja. Atliek vien gaidīt jauno albumu un cerēt uz to labāko. Šoreiz 6,5 Tējtasītes, jo no Placebo vienmēr gaidu ļoti daudz.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: