Filma skumja kino cienītājiem: Beautiful Boy (2010)


Filma Beautiful Boy pievēršas visai līdzīgiem tematiem, kā to dara romāna We Need To Talk About Kevin, ekranizācija, par kuru pirms laiciņa jau rakstīju Tējtasītē. Lai gan saturiski abas filmas ir par smago tēmu – kā tālāk dzīvot to bērnu vecākiem, kuri ir izraisījuši masveida šaušanas skolās, Beautiful Boy, piedāvā mazāk abstraktu, taču ļoti skumju skatījumu uz abu galveno varoņu dzīvēm.

Stāsts ir par māti (Maria Bello) un tēvu (Michael Sheen), kuri aizvadījuši savu dēlu uz koledžu un mēģina izlemt ko tālāk darīt paši ar savām attiecībām. Proti, šis pāris atrodas uz laulības šķiršanas robežas brīdī, kad notiek nelaime. Filma izved mūs cauri ainai, kurā policija piezvana pie vecāku mājas durvīm, lai paziņotu, ka viņu dēls ir ne tikai miris, bet arī bijis paša slaktiņa izraisītājs. Tāpat filma piedāvā mums ielūkoties kas notiek ar šiem nelaimīgajiem cilvēkiem nākamjās dienās pēc nelaimes – kā viņus vajā mediji, kā viņus atbalsta ģimene, kā viņi mēģina atrast iemeslus dēla rīcībai, kā viņi cīnās ar vainas apziņu, kā viņi kā viņi kliedz viens uz otru un kā viņi viens pie otra meklē arī mierinājumu. Šo pēdējo daļu skatīties ir visinteresantāk, jo abu varoņu attiecību dinamika tiek parādīta diezgan reāla, kāda šādos apstākļos varētu būt vīram un sievai, kas pavadījuši kopā daudzus gadus, bet pēdējā laikā atsvešinājušies. Diez vai vai to varētu nosaukt par jaunu pieeju, kā taisīt kino, taču skatoties šo filmu, kas būtībā ir uzbūvēta tikai uz divu cilvēku attiecībām, es pamanījos negarlaikoties un jutu līdzi varoņiem.

Šī filma ir jābauda drīzāk emocionālā līmenī. Abu varoņu skaudrās ciešanas ir tik īstas, ka šie tēli pieprasa visu iespējamo līdzjūtību no skatītāja puses. Notikumi tiek parādīti tik piezemēti un reāli, ka šķiet, šos nabaga vecākus skatītājs patiešām varētu pazīt, jo tie ir viņa kaimiņi, draugi vai radinieki. Filma ir patiešām ļoti, ļoti skumja un atstāj šo sajūtu skatītājā pat tad, kad pāri ekrānam noslīd beigu titri. Atšķirībā no filmas par Kevinu, Beautiful Boy piegājiens ir krietni vienkāršāks un neslēpj sevī intrigu. Iespējams, lielākais mīnuss ir tieši tas, ka šajā filmā tā arī neizdodas pietuvoties iemesliem, kādēļ notikusi traģēdija. Vai pareizāk būtu sacīt, ka filma piedāvā vairākas versijas, taču tās izskatās radītas uz ļodzīgiem pamatiem. Ir simtiem ģimeņu, kurās tēvi daudz strādā un mātes ir perfekcionistes, taču tas nepadara visus bērnus par slepkavām.

Neko jaunu, skatoties šo filmu, es neatklāju, taču tā mani izveda cauri divu cilvēku sāpīgajiem pārdzīvojumam, pa ceļam ļaujot nolūkoties arī uz labu aktierspēli. Šī  filma nepatiks visiem, jo daļai cilvēku tā varētu likties pārāk depresīva (par spīti tam, ka beigas izrādījās mazliet saulainākas kā iepriekšminētajai Kevina filmai) Šoreiz 6, 5 Tējtasītes no manas puses, jo es gaidīju mazliet vairāk – ne tikai vecāku savstarpējo attiecību portretējumu, bet arī dziļāk izskaidrotus traģēdijas iemeslus.

Advertisements

2 komentāri

  1. Vismaz pēc treilera šī filma izskatās laba. Pievienošu savai listei, lai gan man filmas ar dramatiskām beigām ne īpaši patīk…

    Like

    1. Nevarētu teikt, ka beigas ir dramatiskas, drīzāk dramatisks ir pats sākums ar slaktiņu un tālāk notiekošais jau ir tikai cīņa ar sekām. Bet vispār, filma tiešām nav slikta, vienkārši man tā šķita ļoti drūma.

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: