Bat For Lashes – Haunted Man (2012)


Britu mākslinieces Bat For Lashes jeb īstajā vārdā Natasha Khan albums ar visnotaļ provokatīvo vāciņu un poētisko nosaukumu Haunted Man iznāca atklātībā 12. oktobrī. Nosaukums šim albumam piemeklēts visnotaļ interesants, taču diez vai atbilstošs, jo to klausoties īstena haunted sajūta nerodas, ja vien par haunted skanējumu automātiski neuzskata lērumu ļoti īpatnēju dziesmu, kurās izmantots ne mazums dažādu mūzikas instrumentu un nedaudz sapņaina atmosfēra. Runājot par pašu albuma vāciņu, kādā intervijā māksliniece atzinusi, ka ar šo fotogrāfiju vēlējusies parādīt pirmatnēju, godīgu sievieti. Šajā attēlā viņa redzama kaila, bez kosmētikas un kopā ar savu tik pat kailo ”apsēsto vīrieti”.

Albumā iekļautās dziesmas ir mazliet sapņainas, mazliet atmosfēriskas un mazliet ekscentriskas, ieturētas Bat For Lashes raksturīgajā stilā. Par spīti tam, ka albums ir viengabalains un dziesmas perfekti papildina vienu otru, vismaz man tās tas prātā aizķērās mazāk kā mākslinieces iepriekšējais albums Two Suns. Tomēr arī šim albumam ir savi spožie brīži, piemēram, dziesma Laura, (sarakstīta kopā ar Justin Parker, kurš ir līdzautors arī Lana Del Rey hītam Video Games) kas, iespējams, ir viena no skumjākajām, bet skaistākajām dziesmām, ko šogad esmu dzirdējusi. Turklāt dziesma apveltīta arī ar ļoti skaistu video, vismaz noskaņas ziņā mazliet atgādinot Pearl’s Dream vizualizāciju no iepriekšējā albuma.

Albums sākas ar brīnišķīgu, ēterisku melodiju nosauktu par Lillies un rada cerību, ka arī tālākais albuma kurss būs ieturēts šādā liriskā manierē. Tomēr soļojot tālāk sastopamies ar krietni mazāk lipīgām un vairāk eksperimentālām kompozīcijām, kas ar pirmo reizi prātā nebūt nepaliek. No dziesmām, kuras būtu vērts noklausīties, gribētos atzīmēt Winter Fields ar visai himnisko fonu un Marilyn ar hipnotisko vokālu.

Kopumā albums mani nedaudz garlaikoja, tajā atskaņotās dziesmas šķita brīžam pārāk rāmas pat šī žanra mūzikai. Dziesmās gaidīju nedaudz vairāk to melodiskumu, kas bija dzirdams, piemēram, Lillies vai Laura. Lai gan pašas mākslinieces balss ir ļoti īpatnēja, no šī albuma nesagaidīju nekādus citus muzikālos pārsteigumus, vien veiksmīgi ieturētu atmosfēru. Par to 6,5 Tējtasītes.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: