The Birthday Massacre – Hide and Seek (2012)


The Birthday Massacre - Hide and SeekThe Birthday Massacre ir Kanādas izcelsmes synthrock pārstāvji kuru piektais studijas albums Hide And Seek klausītājus sasniedza šī gada 9. oktobrī. Kā jau liela daļa albumu, kas iznāca pēdējo mēnešu laikā, arī šis liekas iederīgs gabaliņš drīzāk rudens lielajā, melanholiski tumšajā puzlē, ne pirmssvētku laikā. Albumam ir sapņains un fantāzijas pilns skanējums, līdz ielūkojas dziļāk un atklāj par ko patiesībā vēsta albuma teksts. Viens no albuma konceptiem esot bijusi pilsēta ar visām tās ēnas pusēm. Kādā intervijā grupa atzinusi, ka daļa albuma dziesmu balstītas uz interesi par neatrisinātām, mistikas apvītiem noziegumiem, šajā gadījumā konkrētāk par kādu 30 gadus vecu, neatrisinātu meitenes pazušanu. Lai izvairītos no pārāk draudīgas tematikas grupa to apvienojusi ar sev tik raksturīgo ”pasakainību” gan albuma vizuālajā noformējumā, gan skanējumā. Tieši tādēļ negribas nomācošo konceptu  attiecināt uz pašu mūziku, jo tā nešķiet nedz nospiedoša, nedz agresīva.

Albums uzsāk savu skanējumu ar tematiski atbilstošo Leaving Tonight, kuras fonā dzirdams lietus, bet dziesmas tekstā vārdi:

”There’s a girl sleeping under the river, where the snow and the rain collide. There’s a girl that we watch and we’ll soon be with her. She’s out of the light. She doesn’t remember. She said, “I want to go home.”

Pēc visai spēcīgās iepazīstinošās dziesmas, kurai būtu jāuzstāda arī viss albuma noskaņojums, ir visai grūti pielīdzināt tai pārējās dziesmas, kurās šķiet pazudis solītais dramatisms. Tiesa, pēc kārtas otrajā albuma ierakstā Down mēs dzirdam izmisuma pilnu kliedzienu (kas mazliet izsit no sliedēm), taču tematika nomainās uz stāstu par divu cilvēku neglābjamām attiecībām. Trešā albuma dziesma Play With Fire iekrīt ausīs tiklab ar tumšo atmosfēru, tiklab ar neraksturīgi lipīgo skanējumu. Pirmajā mirklī šī šķiet vienīgā albuma dziesma, kuru varētu atcerēties, noklausoties ierakstu tikai vienu reizi, jo starp albuma skaņdarbiem grūti atrast kompozīcijas, kas acumirklī piesaistītu uzmanību. Tas rosina domāt, ka albumu varētu klausīties fonā, īsti nemanot, kurā brīdī vienu dziesmu nomaina nākamā.

Lietus skaņas dzirdamas pēc kārtas astotajā kompozīcijā In This Moment, kurā grupa atgriežas pie lēnākiem rimtiem un padara šo par labu, mazliet smagnēju pārdomu dziesmu. Tiesa lirikas jau atkal varēja būt spēcīgākas. Albuma priekšpēdējais skaņdarbs Cover My Eyes atgriežas pie sākotnējās noskaņas rēgaini maigā balsī lūdzoties, lai nebūtu jāredz gaisma, jo tas varot izrādīties nepanesami. Un visbeidzot albumu noslēdz jūras šalkas un meditatīvais solistes vokāls dziesmā The Long Way Home, pabeidzot šo sapņaino ceļojumu visa albuma garumā arī liriku kontekstā.

The Birthday Massacre klausījos pirms pāris gadiem, taču viņu mūzika šajā laikā ir mainījusies ļoti minimāli. Tas var būt gan labi, gan slikti. No vienas puses, zināms, ko no šīs grupas sagaidīt un, ja patīk tas, ko viņi dara, arī šis albums nebūs vilšanās. No otras puses, gribētos sagaidīt arī kādu pārsteiguma elementu, vai svaigu skanējumu. Šajā albumā to nesaklausīju, taču varu novērtēt vienmērīgo dziesmu plūdumu un atmosfēru, ko grupa piedāvā. Par to 7,5 Tējtasītes.

7

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: