3. Advente. Animācija: Rise Of The Guardians (2012)


Rise Of The GuardiansZiemassvētku laiks ir ideāli piemērots ģimenes filmām, kino ar plašu fantāzijas lidojumu un, ko tur liegties, arī attiecīgās tematikas animācijām. Par vienu no tādām šodienas ierakstā. Rise Of The Guardians, jeb Leģendārais piecinieks manā skatāmajā sarakstā uzkavējās jau kādu brīdi. Pirmkārt, jo man joprojām ļoti patīk animācijas un otrkārt, jo šīs konkrētās filmas sižets likās daudzsološs un ļoti atbilstošs svētku noskaņai.

Filmas galvenie tēli ir pieci aizstāvji, kuri cīnās par to, lai bērni nezaudētu ticību brīnumiem – Ziemassvētku vecītis, Lieldienu Zaķis, Zobu Feja, Smilšvīrs (Miedziņš) un Džeks Lausks (angliskajā versijā Jack Frost). Un, ja arī jūs brīnāties, ko šis beidzamais tēls dara pieciniekā, kas visādā ziņā ir labi pazīstams dažādu tautu folklorā, tad filmas veidotāji ir gājuši pareizu ceļu, jo Lausks arī šajā animācijā atveidots kā tēls, kuru neviens nezin un, kuram neviens netic. Pēc animācijas noskatīšanās mazliet palasīju un secināju, ka citos stāstos Lausks bieži vien tiek attēlots kā vecs, nešpetns vīrs, kam pieder vara pār salu un aukstumu. Turpretī, šīs animācijas veidotāji bija izvēlējušies attēlot Lausku kā pusaugu zēnu, kurš ir ļoti kārs uz blēņošanos.

Sižeta līnija virzās ap to, ka Piķis (viņš arī bubulis) kuram visi pārstājuši ticēt vēl viduslaikos, vēlas atgūt zaudēto godību, pa vienam vien mēģinot no bērnu prātiem izdzēst ticību Ziemassvētku vecītim un citiem fantāzijas tēliem, un aizstājot to ar bailēm un murgiem. Lai uzvarētu Piķi, aizstāvji aicina savā komandā arī Džeku Lausku, kurš izrādās šī stāsta galvenais varonis. Tomēr, lai spētu palīdzēt cīņā pret ļaunumu, Džekam Lauskim vispirms ir jāiepazīst pašam sevi. Zēna neskaidrā pagātne padara viņu par ļoti interesantu un mazliet skumju tēlu.

RISE OF THE GUARDIANS

Runājot par animācijas vizuālo pusi, tā ir īsts acu prieks. Piemēram, murgu un sapņu cīņas vien šķiet apbrīnas vērtas, tāpat kā detaļas, ar kuru palīdzību attēlotas aizstāvju valstības – Ziemassvētku vecīša mītne (izrādās rūķi ir padumji un nemaz netaisa dāvanas, to dara sniega cilvēki) Lieldienu Zaķa pasaule, kā arī Zobu Fejas pils. Tomēr, es melotu, ja teiktu, ka šī animācija man iedeva vairāk nekā pirmajā acumirklī varētu šķist. Stāsts ir dinamisks, aizraujošs un, protams, vizuāli ļoti baudāms (īpaši ainas ar Džeku, kurš pārvērš apkārtni brīnišķīgās ledus ainavās), taču filmai kaut kā pietrūkst, lai sacītu, ka tā rosina uz pārdomām vai spēlē uz skatītāja emocijām. Jūs varbūt teiksiet – šī taču ir tikai animācija! Tomēr, ja salīdzina šo, piemēram, ar  Brave, Rise Of The Guardians šķietami nerok dziļāk.

R

Tas, ko mūsdienās spēj paveikt animāciju veidotāji jau vairs nav nekāds pārsteigums un rādīts 3D formātā šāds kino garantē gana patīkami pavadītu laiku arī gadījumos, ja filma neizceļas ar saturu, kam būtu jāaizrauj pieaugušos. Šoreiz galvenokārt baudīju filmu ar acīm, taču spēju novērtēt arī galvenā varoņa iekšējo cīņu un animācijas ideju par to cik svarīgi ir tomēr noticēt brīnumam. Dodu 8 Tējtasītes par tiešām patīkami pavadītu pusotru stundu pirmssvētku noskaņās. Treileris šeit.

Attēli ņemti šeit un šeit.

8

Advertisements

2 komentāri

  1. Paldies. Paskatīšos. Līdz šim nebija skaidrs, kas tā īsti par animāciju.

    Like

  2. Komentāru pievienošu un ierakstu izlasīšu tad, kad būšu uzrakstījusi savu šīs multfilmas apskatu! 😀 Like usual!

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: