Mūsdienīgs mīlas stāsts ”road-trip” mērcē: The Edge Of Never by J.A. Redmerski


The Edge Of NeverIk pa laikam rodas vēlme palasīt romānus, kas neatbilst pārsvarā iecienītajiem žanriem. Mans šī brīža guilty pleasure ir mīlestības romāni, kurus gan dzīves laikā nav sanācis īpaši daudz lasīt, taču pēdējā mēneša laikā tie mani, viens pēc otra, paši atrod. Šodienas stāsts arī par vienu no šādiem gadījumiem, jo amerikāņu rakstnieces J.A. Redmerski radītais romāns mani tik patīkami pārsteidza, ka nolēmu par to uzrakstīt arī Tējtasītē. Šis bija tas gadījums, kad romāns vispirms uzrunāja ar simpātisko noformējumu un tikai pēc tam ar anotāciju un lasītāju atsauksmēm. Taču es absolūti nenožēloju, ka izlasīju šo grāmatu, ko varētu pat nodēvēt par mūsdienu pasaku tiem, kam pāri 17 (darbs pieskaitāms pie new adult žanra).

Romāna galvenā varone Kamrina (Camryn) ir 20 gadus veca un savā ziņā ”pazaudējusies”. Pēdējā laikā meitenei nav klājies viegli, dažādu notikumu rezultātā viņa vairs netic mīlestībai, arī no ģimenes viņa ir atsvešinājusies un nākotne izskatās visnotaļ nomācoša. Kādu dienu Kamrina izlemj, ka nevēlas pavadīt savu dzīvi vienmuļā un monotonā ritenī, tādēļ vienkārši sakravā savu somu, iekāpj autobusā un dodas, kur acis rāda.

Autobusā, traucoties cauri ASV, Kamrina sastop puisi, 25 gadus veco Endrjū, kurš par visām varītēm vēlas izvairīties no nokļūšanas sev paredzētajā galapunktā, jo tur viņu gaida sāpīgs, emocionāls pārdzīvojums. Abi jaunie cilvēki ir svēti nosolījušies, ka nemeklē mīlestību un nevēlas ielaisties nekādas attiecībās. Gan viens, gan otrs vēl tikai meklē mērķus, kurus dzīves laikā piepildīt un uzskata, ka ceļš ir labākā vieta šādām pārdomām. Vārdu sakot, abi jaunieši ir vēl tikai ceļā uz pieaugšanu un sagadīšanās tos saved kopā, lai tie viens no otra kaut ko mācītos. Protams, tas nebūtu normāls new adult, ja lasītājs nebūtu liecinieks tam kā šis jaunais pāris pamazām iemīlas un piedzīvo arī pa kādai pikantākai ainai, taču uzsvars šajā romānā viennozīmīgi ir likts uz abu varoņu iekšējās pasaules portretējumu, kas, manuprāt, ļoti labi atspoguļo arī mūsdienu jaunieša uzskatus, cerības un bailes.

Kamrina ir patīkama varone, kas nav kritusi uz mutes un nemokās ar mazvērtības kompleksiem. Autorei ir izdevies šo meiteni attēlot visai reālu un, pats galvenais, romāna gaitā ļoti skaidri iezīmējas viņas attīstības ceļš. Otrkārt, galvenajam varonim piemīt visas labākās ”ideālā vīrieša” īpašības, izņemot tieksmi greizsirdībā vajāt savu iecerēto, kas pateicoties Fifty Shades triloģijai bieži redzams līdzīgos romānos. Treškārt, romānam ir ļoti veiksmīgi izvēlēts pirmās personas stāstījums, kas visa romāna gaitā mainās no Kamrinas uz Endrjū redzeslaukiem, tādējādi parādot abu varoņu domas un emocijas, un ļaujot lasītājam ”ielīst viņu galvās”. Un visbeidzot, road-trip auru stāstam piešķir arī muzikālais fons, kas daļēji atspoguļo arī galveno varoņu personības. Kamrinas iemīļotākā grupa ir The Civil Wars, taču Endrjū nevar dzīvot bez klasiskā roka, tādēļ romāna gaitā mūs pavada tādas dziesmas kā Kansas – Wayward Son vai The Eagles – Hotel California.

Ja labi pameklē, protams, romānam var atrast arī trūkumus. Piemēram, temps varēja būt maķenīt vienmērīgāks, jo stāsts iesākas diezgan lēni, taču tuvojoties pašām beigām notikumi sāk steigties. Es teiktu, ka pati spēcīgākā ir tieši romāna vidusdaļa, kurā uzskatāmi parādās stāsta īpašā atmosfēra. Arī romāna kulminācija, manuprāt, ir izdevusies ļoti veiksmīga (es neparedzēju šādu notikumu gaitu), taču beigas atstāj mutē cukurotu garšu, jo vienkārši ir pārāk saulainas. Pieļauju, ka citādi jau nevarēja, jo tādā gadījumā lasītājs, kas bija no sirds pieķēries abiem varoņiem, varētu arī grāmatu lidināt pa gaisu (iedomājieties, kādas sekas tas atstātu uz e-grāmatu lietotājiem! 🙂 ). Taču arī saulainumu ir iespējams mazliet pieplacināt un šajā gadījumā tas nebūtu nācis par sliktu, citādi sāk ļodzīties ticamības moments.

Kopumā vērtēju šo kā ļoti labu sava žanra pārstāvi, kas, protams, nebūs domāts visiem, taču visticamāk spēs uzrunāt romantiskās dvēseles (es neticu, ka jūsu tur ārā nav 🙂 ) un sagādāt tām patīkamu dienas eskeipisma devu. Dodu 8,5 Tējtasītes. Būtu visas 9 tasītes, ja ne tās sasodītās beigas!

8

5 komentāri

 1. Hmm, šo varētu palasīt februārī, kā jau mīlestības mēnesim pieklājas. Patiesībā no anotācijas gaidīju ko švakāku, ieinteresēji.

  Like

  1. Uzmetot aci anotācijai, es arī necerēju, ka man varētu baigi iepatikties, bet beigās izrādījās, ka ir pat ļoti ok. Noveicās 🙂

   Like

 2. Eh, tās lasāmvielas paliek aizvien vairāk! 🙂

  Like

  1. Šo es tiešām iesaku 🙂

   Like

 3. […] „The Edge of Never” jau kādu laiku stāvēja manā „to-read” sarakstā. Blogeres Tējtasīte un MsMarii bija veltījušas grāmatai labas atsauksmes, tāpēc „The Edge of Never” ķēros […]

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: