Ansītis un Grietiņa ir pieauguši un dusmīgi. Hansel And Gretel: Witch Hunters (2013)


HanselGretelMēs dzīvojam laikmetā, kad bijušais ASV prezidents slepus slaktē vampīrus, pusaugu meitenes iemīlas zombijos (un/vai vampīros un vilkačos), Sniegbaltīte kļūst par karotājprincesi, bet nevainīgā pasaka par Ansīti un Grietiņu iegūst asins sarkanu nokrāsu, ādas bikses un steam-punk ieročus, ar kuriem atdalīt raganu galvas no rumpjiem. Tas viss notiek uz kino ekrāniem, kurus pēdējā laikā aizvien biežāk pārņem filmas ar pasaku vai vēsturisku personību dzīves stāstu ekranizācijām mūsdienu versijās, tādējādi pūloties izpatikt action filmu cienītājam, kurš apmierināts grauztu popkornu, kamēr varoņi notašķījušies mākslīgajām asinīm kūleņotu zaļā ekrāna paēnā.

Arī es piektdienas pēcpusdienā izlēmu doties uz kino, lai ievērtētu svaigāko no action/horror pasaku filmām – Hansel And Gretel: Witch Hunters. Galu galā, biju jau redzējusi savā ziņā līdzīgās Abraham Lincoln:Vampire Hunter, un Snow White And The Huntsman, un apsveru iespēju nākotnē pat skatīties romantisku zombijkomēdiju (lai cik arī absurdi tas neizklausītos) Warm Bodies, tādēļ nolēmu, ka smadzeņu atslēgšanai (lasīt: potenciālai degradēšanai) derēs arī filma par māsu un brāli, kuri bērnībā ieklīduši saldumu namiņā un izrēķinājušies ar ēdelīgu raganu, un tagad to dara atkārtoti, kā algotņi, apceļojot noplukušus viduslaiku ciematiņus un parādot, ceļā sastaptajām raganām, kur vēži ziemo.

Ejot uz filmu jau rēķinājos ar ”gaļu”, iespējams kādu mazu fona romanciīti un kādu humoristisku varoņu līdzskrējēju, kas uzlabotu kopējo noskaņu. Un to visu es, protams, arī saņēmu, taču es nebiju rēķinājusies, ka kaujas ainas patiešām aizņems vismaz 70% no visas filmas, pāri palikušo daļu atstājot diezgan tukšu, jo varoņu savstarpējās attiecības tā arī bija un palika nepabeigtas (lai gan tām bija potenciāls). Manā prātā tieši tas pazemināja filmas vērtībupat neskatoties uz to, ka šis nebija paredzēts kā augstas raudzes kino, kuram būtu jālepojas ar smalkiem attiecību pinekļiem.

Tā kā labprāt skatos briesmoņu taisīšanas šovu Face Off, man bija interesanti vērot grima meistaru sarūpētas maskas nešķīstajiem radījumiem, taču, ja es filmas laikā aizdomājos par to kā šie mošķi tikuši veidoti, varbūt, ka to autentiskums tomēr nedaudz piekliboja… Līdztekus citādi labajam vizuālajam noformējumam (ar to es šeit vairāk domāju tieši kostīmus un vidi) un galvenajiem aktieriem, kas adekvāti iederējās savās lomās, es tomēr nesaskatīju šai filmai nekādu pievienoto vērtību. Stāsts, kurš taisnību sakot, nemaz nebija tik slikts, palika šķaidāmo ainu ēnā, neļaujot papriecāties tiem, kam fantāzijas elementi ir tuvāki par norautiem locekļiem.

Filmas beigās bija iemaldījusies kāda vizuāli glīta cīņas aina, kas ilga ļoti nelielu brīdi un likās izrauta pilnīgi no cita kino. Iespējams, ja šādi būtu uzņemta visa filma, līdzīgi kā Abraham Lincoln: Vampire Hunter, arī šeit iekšas un asinis būtu atmaksājušās. No sevis šoreiz dodu tikai 5,5 Tējtasītes, bet ieteikt varētu tiem, kuriem patīk brutāls kino, kas tieši tā arī ir jāuztver.

5

Advertisements

6 komentāri

 1. vislielākais šok moments man bij tad, kad ieraudzīju to sapuvušo galašu “mīļās raganiņas” vietā filmas sākumā. tā aina tiešām bij traumātiska, lai neteiktu vairāk 😀 pārējā darbība filmā jau praktiski visur bija paredzama – tāpēc tas sižets nav diezko oriģināls 🙂

  Like

  1. ”Mīļā raganiņa” pašā sākumā uzreiz paņēma uzmanību 😀 Pārējās gan man aizvien vairāk atgādināja black metal dziedātājus no dažāda smaguma pakāpes grupām 😀

   Like

 2. Izskatās pilnīgi piemērota piektdienas vakaram, kad iestājies nespēks pēc darba nedēļas un domāt neko negribas.
  Oftopiks – nesen pilnīgi nejauši redzēju “Lawless” un biju pārsteigta, cik ļoti man patiesībā patika. Iesaku noskatīties.

  Like

  1. Par ”Lawless” neesmu vispār neko dzirdējusi, būs jāiečeko treileris.

   Like

 3. Nu Oskaru laikam šai filmai nepiešķirs, bet kā jau msmarii teica – piektdienas vakars relaksēts. Un tādu filmu pēdējos pāris gados ir tapis diezgan daudz. Drusciņ mūsdienīgākas 90-to gadu bojeviku versijas 🙂

  Like

  1. Jā, par tiem bojevikiem var tikai piekrist 🙂 Līdzsvaram vajag arī šāda tipa filmas un tad jau tiešām labāk, lai izmanto pasaku elementus, ne kārtējo policists-bandīts scenāriju. Vismaz kaut kas jauns.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: