Seriāls sci-fi un policijas seriālu cienītājiem – Continuum


ContinuumKanādiešu radītā sci-fi seriāla Continuum galvenā varone Kira (Rachel Nichols) ir policiste 2077. gada Vankūverā – laikā, kad valdība vairs nepastāv, bet par varas orgānu uzskatāmas milzīgās korporācijas, kuru valdīšana brīžiem ir apstrīdama. Kā jau to varētu paredzēt, arī šī seriāla veidotāji nākotni neredz viennozīmīgi baltu – 2077. gads ir ļoti tehnoloģiski attīstīts, taču ne visi dzīvo pārtikušu dzīvi, tādēļ galvenais likumsargu ienaidnieks ir labi organizēta un fanātiska teroristu grupa, kas vēlas izmainīt varas kausus sev par labu.

Brīdī, kad uz nāvi notiesātajai teroristu grupai jāsaņem sods, viņi tiek ierauti laika tunelī, kurš nogādā viņus atpakaļ uz mūsdienām – laiku, kurā visa jezga sākusies, jo tieši šeit iespējams novērst korporāciju nākšanu pie varas. Noziedzniekiem par nelaimi, laika tunelī paspēj arī ielēkt Kira, kuras tālākais uzdevums būs kopā ar mūsdienu policijas detektīvu Karlosu (Victor Webster) pa vienam vien ”izslēgt” bandas dalībniekus.

Šajā ceļā viņai palīdz arī tehniskais brīnumbērns Alekss (Erik Knudsen), kura zināšanas un mūsdienām neatbilstoši augstais tehniskais nodrošinājums palīdz izmeklēšanā, kā vēl nekad agrāk. Izmeklēšanai par ļaunu nenāk arī kiborga kvalitātes ar kurām apveltīta Kira, piemēram, redze, kas spēj analizēt pierādījumus milzīgā ātrumā, komunikācijas sistēma, kas ļauj viņai sazināties ar Aleksu bez jebkādām ierīcēm, tieši no sevī iemontētā čipa, vai policistes ietērps, kas padara valkātāju grūtāk ievainojamu.

Continuum-cast

Par spīti visām tehnoloģijām, Kira ir parasta sieviete, kas ļoti vēlas atgriezties savā laikā, lai būtu kopā ar vīru un mazo dēlēnu. Tomēr, jezga, kurā viņa ir nonākusi liecina par to, ka iespēja nokļūt mājās līdzinās nullei, jo uzbūvēt mašīnu, kas nogādātu viņus atpakaļ nākotnē, mūsdienās nav tik vienkārši.

Šobrīd iznākušas 10 seriāla sērijas, jo pirms demonstrēšanas ASV (kuri sāka demonstrēt seriālu tikai janvāra sākumā), tas jau ir paviesojies britu televīzijā. Ar katru no sērijām, atklājas aizvien vairāk informācijas par notikušo un veidojas arī intriga, kas tad īsti nākotni ir izveidojis tādu kāda tā ir. Katrā no sērijām, skatītājs iepazīstas ar jaunu noziegumu, kas pirmajā acu uzmetienā var nebūt saistīts ar nākotni, no kuras ieradusies Kira, taču beigu galā visi ceļi atkal aizved pie teroristiem.

Seriāls ierindojams zinātniskās fantastikas trilleru plauktā, tādēļ sniedz skatītājam tieši to, ko no šī žanra varētu sagaidīt. Tā kā man patīk seriāli ar stilīgām tehnoloģijām un ceļošanu laikā, šis priekš manis bija īsts atradums. Ideja, protams, nav jauna un seriāls pavisam viegli varēja kļūt banāls, aizraujoties ar klišejām. Tomēr veidotājiem ir izdevies salasīt labu aktieru sastāvu un par spīti tēmai, uzņemt seriālu gana cilvēciski, lai skatītājam nebūtu problēmas ar līdzi jušanu un ticamību (nu, izņemot tehniskos brīnumus, bet tas jau šeit ir piedodams).

Dodu seriālam 8,5 Tējtasītes un gaidu nākamo sezonu, kas atsāksies jau šī gada aprīlī. Treileris šeit.

8

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: