Jaunās filmas, kuras jāredz 2013. gadā


Jau nepieklājīgi ilgi biju atlikusi sava 2013. gada must-see filmu sarakstu. Tad nu beidzot saņēmos un noziedoju kino pasaulei vienu vakaru, lai pa interneta dziļumiem salasītu nelielu 2013. gada filmu čupiņu, kas mani bija ieintriģējušas. Čupiņa izrādījās lielākā, nekā biju to plānojusi, tādēļ sekojošajā ierakstā piedāvāšu jums 19 dažādu filmu treilerus, kā arī pieminēšu pāris filmas, kuru treileri vēl nav pieejami. Aiz svītras palika vēl kādas padsmit filmas, par kurām zināmi ir vien pāris teikumi, tādēļ pēc pirmā pusgada, šim sarakstam varētu sanākt arī otrā daļa.

filmas 2013 I

Šajā sarakstā iekļāvu dažādu žanru filmas. Tā nu sanāca, ka lielākā daļa no filmām ir tā saucamie kases grāvēji, kurus noteikti jāskatās uz lielā ekrāna, taču ir arī pārītis no Sundance festivāla, pāris animācijas, pāris komēdijas un pat šausmu filma. Mēģināju filmas sagrupēt pēc to iznākšanas datumiem (tiesa, tie bieži nesakrīt ar filmu iznākšanu arī Latvijas kinoteātros un daudzas no tām vispār līdz mums neatnāk).

Uz pirmo acu uzmetienu var sacīt, ka šis būs post-apokaliptisko filmu gads (laikam jau loģisks turpinājums pasaules gala trendam). Nevarēsim sūdzēties arī par grāmatu ekranizāciju trūkumu. Pārsvarā gan no young adult plauktiem. Vasaras nogalē un rudenī varēsim grauzt popkornu pie tādām ekranizācijām, kā Stefānijas Meijeres The Host, Sūzenas Kolinsas triloģijas otrās daļas Hunger Games: Catching Fire ar visu nomainīto režisoru, Orsona Skota Kārda slavenā romāna Ender’s Game ekranizācijas un, protams, arī pie gaidītās Stīvena Kinga Kerijas.

FEBRUĀRIS

Arī februāris ir iesācies ar kādu jauniešu romāna ekranizāciju – Beautiful Creatures. Grāmatu lasīju sen. Man ne visai patika, taču jau toreiz sacīju, ka šis būs gadījums, kad filma būs labāka. Atliek vien pārbaudīt šo teoriju.

Warm Bodies. Zombiji ir jaunie vampīri. Zombijkomēdija ar romantisku ievirzi. Ideja absurda, bet dažreiz jau vajag arī tādas.

MARTS

Side Effects. Trilleris par to, kas notiek, ja pāršauj pār strīpu ar mazajām baltajām tabletītēm.

Stoker. Mija Vasikovska un Nikola Kidmena gotiskā drāmā/trillerī ar šausmu elementiem. Viena no manām gaidītākajām filmām šogad.

Mama. Giljermo Del Toro piedāvā šausmu filmu ar Džesiku Časteinu. Šo noteikti negribētos skatīties vienatnē.

Oz: The Great and Powerful. Holivuda turpina Alice In Wonderland iesākto. Redzēju treileri uz lielā ekrāna, izskatījās iespaidīgi. Kā sprādziens krāsu rūpnīcā. Protams, 3D.

The Croods. Vismaz viena animācija gadā ir obligāta. Šoreiz pirmatnējo cilvēku tēma.

APRĪLIS

Oblivion. Toms Krūzs postapokaliptiska apkopēja lomā vienā no pasaules gala filmām. Šo noteikti jāskatās iekš kino.

Upstream Colour. Filma no Sundance plauktiem.  Noskatoties treileri nav īsti skaidrs par ko būs filma, taču redzēt gribēsies.

jOBS. Vēl viena filma svaigi no Sundance. Biogrāfiska drāma par Apple tēvu Stīvu Džobsu.

MAIJS

Epic. Izskatās krāšņa animācija par mazo cilvēciņu tēmu. Lielākoties pasaulē pirmizrāde būs maijā, cerams, ka pie mums arī.

The Great Gatsby. Daudzu gaidītā filma ekrānus sasniegs maijā. Romānu es personīgi tā arī neesmu lasījusi un droši vien, ka neizlasīšu, taču lieku reizi paskatīties uz glīti novecojušo Leonardo Di Kaprio gribēsies.

The East. Atkal Sundance filma. Stāsts par radikālu anarhistu kustību un sievieti, kas tajā iefiltrējas. Piedalās arī Aleksandrs Skarsgārds no True Blood.

Filmas Only Lovers Left Alive iznākšanas datums vēl nav pieejams, tāpat kā treileris, taču baumo, ka tā pirmo reizi tikšot demonstrēta Kannu kinofestivālā šī gada maijā, un gan jau plašāka informācija sekos pēc tam. Filma ir Džima Džārmuša veidots divu nemirstīgu vampīru mīlas stāsts. Tajā redzēsim Tomu Hidlestonu kā melanholisku vampīru rokmūziķi, Tildu Svintoni, kā viņa mūža mīlestību, bet Miju Vasikovsku kā viņas māsu, kas sašūpo abu mīlētāju gadsimtiem ilgās attiecības. Nojauta saka, ka šī filma varētu būt kā saldais ēdiens tiem, kam ar Twilight nepietiek.

Only-Lovers-Left-Alive-still

JŪNIJS

The Bling Ring. Šai Sofijas Kopolas režisētajai filmai treileris vēl nav pieejams, taču varu pastāstīt, ka stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem. Par jauniešu bandu, kas savā apsēstībā ar Holivudas zvaigznēm iezogas to mājokļos, lai tos apzagtu. Piedalās arī Emma Vatsone.

The Bling Ring

The Internship. Komēdija par diviem pusmūža vīriem, kas zaudējuši darbu, nolemj pieteikties par praktikantiem Google.

Now You See Me. Izskatās, ka šis būs 2013. gada vasaras grāvējs. Burvju mākslinieki apvienojuma ar action un banku aplaupīšanām.

After Earth. Šo gaidu jau kopš iznāca treileris. Tēvs un dēls nonāk atpakaļ uz mūsu vecās labās zemes, kas laika gaitā attīstījusies, lai nogalinātu ikvienu cilvēku, kas uz tās spers savu kāju. Izskatās foršs džungļu apvienojums ar sci-fi.

World War Z. Vēl viena no filmām, kuru gaidu, kopš uzzināju par tādas eksistenci. Breds Pits kā laimīgs ģimenes tēvs, kas glābs pasauli no zombiju apokalipses. Starp citu, arī grāmatas ekranizācija.

JŪLIJS

The Lone Ranger. Filma ar Džoniju Depu kā indiāni. Kaut kur pavīdēja arī Helēna Bonema-Kārtere.

AUGUSTS

Mortal Instruments: City Of Bones. Kārtējās young adult paranormālās grāmatu sērijas pirmā filma. Grāmatu gan izlasīju tikai līdz pusei, palika garlaicīgi. Kas zina, varbūt notiks brīnums un filma izrādīsies interesantāka. Vismaz treileris neizskatās slikts.

Kā jau sacīju, šajā sarakstā neesmu pieminējusi arī vairākas filmas, par kurām ir maz informācijas vai, kuru treileri vēl nav pieejami. Piemēram Lovelace – biogrāfiska drāma ar Amandu Seifrīdu par slavenas porno zvaigznes likteni, Disconnect –  Sundance filma par sociālajiem tīkliem un vardarbību internetā, bītņiku paaudzes kino ar Danielu RedklifuKill Your Darlings kā arī Džozefa Gordona Levita debija kā režisoram filmā Don Jon’s Addiction. Tāpat treileri vēl nav pieejami arī trim, manuprāt, daudzsološām filmām, kas skatītājus sasniegs tikai rudenī – fantasy filmai The Seventh Son un  sci-fi gabaliem Elysium par nākotnes sabiedrības šķelšanos un Snowpiercer, par vilcienā braucošu cilvēku grupiņu, kas izrādās vienīgie izdzīvojušie uz zemes 2031. gadā.

Starp citu, varbūt vēl kādam sarakstu fanātiķim noder – liekot kopā skatāmo filmu listi, ērti izmantojama izrādījās vietne Letterboxd (saiti ar savu Letterboxd profilu ieliku arī bloga sānu joslā). Letterboxd ir interneta serviss, kas pēc principa līdzinās grāmatmīļu vietnei Goodreads, taču, manuprāt, ir ērtāks par IMDB. Tas ļauj saviem lietotājiem veidot sarakstus ar redzētajām filmām, atzīmēt gaidītās filmas iekš watchlist un pats galvenais, uzturēt savu filmu dienasgrāmatu ar visiem datumiem, kad filma redzēta, kā arī recenzijām un vērtējumiem piecu zvaigžņu sistēmā.

Uff, nu gan es esmu beigusi runāt… Tagad jautājums tev – kuras ir tavas 2013. gada gaidītākās filmas?

Advertisements

6 komentāri

 1. Vairākas no šeit minētajām ir manā sarakstā. Nesen arī uzdūros minētajai The East un to arī iekļāvu savā sarakstā. Būs man arī jāuztaisa savs saraksts Letterboxd, lai neaizmirstas neviena filma 🙂

  Like

  1. Es ”The East” arī tikai nesen ieraudzīju, gribu redzēt tieši Skarsgārda dēļ, lai gan arī pats sižets izskatās diezgan labs.
   ”Letterboxd” esmu palietojusi pāris dienas, bet pagaidām man tā sistēma patīk, rekomendēju 🙂

   Like

 2. Superīgs saraksts un mani patiesi nomierināja – būs ko skatīties arī šogad 🙂 Es gaidu:
  Beautiful Creatures (lai pārliecinātos, ka filma ir labāka, lai gan mani māc šaubas),
  The Host (neesmu vēl lasījusi grāmatu, bet domāju, ka filmu gribēšu redzēt),
  varbūt arī Bada spēļu otro daļu,
  Stoker (Kidmena mmm, jau sen atzīmēju kā skatāmu),
  Oz: The Great and Powerful un The Croods (gan jau pēc inerces būs jāskatās arī šīs),
  The Great Gatsby (gaidu jau sen, di Kaprio Getsbija lomā jābūt perfektam),
  par Only Lovers Left Alive un After Earth nezināju, bet izklausās interesanti
  arī par The Lone Ranger nezināju, bet hei! Deps kā indiānis? must see 🙂
  Būs jāiečeko tas “Letterboxd”. Pašlaik izmantoju IMDB, kas varēja būt ērtāks.

  Like

  1. Man ir sajūta, ka šis būs ļoti bagāts kino gads, sen nav bijušas tik daudz filmas, ko patiešām gaidu.
   ”Lone Ranger” es sarakstam pievienoju būtībā tikai Depa-indiāņa dēļ 😀 – droši vien būs kārtējais no viņa frīkiem. ”Stoker” arī aktrišu dēļ gribas redzēt – patīk gan Kidmena, gan Vasikovska.

   Like

 3. Noskatījos Beautiful Creatures, patika, tagad meklēšu grāmatu, kad izlasīšu to, ko esmu iesākusi tagad. Ļoti gaidīju Warm Bodies, bet skatoties to vīlos. Starp citu, zināji, ka to uzņēma pēc stāsta, kuru savā blogā ievoetoja blogeris??? Stāsts bija kā parodija par Twilight, ar domu, ka pārāk bieži aizmirstam zombijus. 🙂 Patika The Host, lai gan kinoteātrī pie mums to nerādīja, dabūjus skatīties netā. Sāku skatīties The Croods, bet nepabeidzu, interesanti un tai pat laikā nē! 😦 Un būs jādodas uz Epic, jo pašlaik to rāda iekš kino pie mums. Ļoti vēlos noskatīties After Earth,World War Z, The Long Ranger,Mortal Instruments: City of Bones (jo lasu tagad grāmatu).

  Like

  1. Esmu diezgan iekavējusi filmu sarakstu 🙂 Neesmu vēl noskatījusies nevienu no Tevis minētajām. Tiesa, biju uz ”Great Gatsby” un iznācu ārā ļoti apmierināta (izņemot 3D, bez kura šoreiz varēja iztikt). Par ”Warm Bodies” ideju nezināju – tagad man vismaz ir skaidrs kāpēc tā ir komēdija 🙂 ”The Croods” kinoteātrī nokavēju, par ”Epic” tagad domāju – iet vai neiet. ”World War Z” un ”After Earth” ir mani šīs vasaras must-have iekš kinoteātra.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: