Gotiskā mistērija – Twixt (2011)


Twixt Šī pirms pāris gadiem uzņemtā Francis Ford Coppola filma manā listē iemaldījās pavisam nejauši, pateicoties tēmai, kuru tā pārstāv. Ja kādā filmā ir iejaukti rakstnieki, goti, mirušas dvēseles vai vampīri, tad ir diezgan droši, ka šo filmu skatīšos 😀 . Twixt var lepoties ar visiem šiem elementiem, turklāt vēl ar slavenu režisoru. Tādēļ nolēmu dot šai filmai iespēju, neskatoties uz diezgan sliktajām atsauksmēm.

Grāmatu tūres laikā nelielā pilsētiņā ierodas Hals (Val Kilmer) – šausmu mistēriju rakstnieks, kura grāmatas par raganām, pamazām piedzīvo savu norietu. Pilsētā uzkavēties viņu lūdz šerifs (Bruce Dern) – Hala fans, kas apgalvo, ka viņu nelielais ciems arī ir mistērijas apvīts, jo pirms vairākiem gadiem tajā notikusi masu slepkavība un pat šobrīd morgā guļot kāda noslepkavota, neatpazīta meitene. Šerifam ir aizdomas, ka slepkavībā varētu būt iejaukti arī melnā tērptie jaunieši, kas pulcējas mazliet ārpus ciemata robežām. Hals gan nevēlas uzņemties jauna romāna rakstīšanu kopā ar fanošanas pārņemto šerifu, taču viņa domas mainās brīdī, kad sapnī pie viņa ierodas noslepkavotās meitenes Vī (Elle Fanning) rēgs, kas tai pat laikā var lepoties arī ar vampīrisma iezīmēm.

Pamazām Halam rodas ideja jaunam romānam, taču sižets pie viņa nāk tikai sapņu laikā, tādēļ iedvesmai rakstnieks cenšas pēc iespējas vairāk gulēt. Ka padomdevējs šajos sapņos, ar Halu sarunājas neviens cits kā šausmu meistars Edgars Alans Po (Ben Chaplin), kurš ne tikai pamanās apspriest ar rakstnieku savu slaveno ”Kraukli”, bet ar pilsētiņas mistērijas palīdzību, arī izvest mūsu galveno varoni cauri viņa paša traumatiskajai pagātnei.

Vizuālā ziņā filma ietur stilu, kas man nedaudz atgādināja Sin City noskaņu ar melnbaltām ainavām un košas krāsas triepieniem galvenā varoņa sapņos. Negribētos šo nosaukt gluži par vampīrfilmu, lai gan tā apskata gotiskās klišejas un līdz ar to, neiztikt arī bez koši sarkanām asinīm un meitenēm baltās kleitās. Tomēr, satura ziņā filma vairāk atgādina miksli starp šausmu filmu un melno komēdiju, nekā trilleri vai drāmu, (kā varētu cerēt, iepazīstoties ar sižetu) jo nopietnais šajā filmā iet roku rokā ar nenopietno, veidojot savārstījuma sajūtu.

 

Gribētos teikt, ka filma ir gana interesanta, lai liktu pārdomāt tikko redzētā jēgu, taču, manuprāt, nepatiks visiem, jau iepriekš pieminētās nekonkrētības dēļ. Sākotnēji filmu novērtēju augstāk, taču mazliet padomāju un tomēr izšķīros par 6,5 Tējtasītēm – par Po parādīšanos un interesanto vizuālo noformējumu.

6

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: