Tējtasītes pavasara saraksts 2013: kino, grāmatas un mūzika


Aiz loga arvien uzstājīgāk savu vietu cenšas izkarot saule un neskatoties uz to, ka ziemas krāsas pavisam lēni pamet mūsu zemes mājīgās ”telpas”, pavasaris beidzot ir iestājies. Ar nelielu nokavēšanos, taču ir pienācis laiks arī Tējtasītes pavasara sarakstam, kurā mēģināšu jūs iepazīstināt ar tuvākajā laikā gaidāmajām bloga tēmām. Kā jau katru sezonu, esmu sastādījusi nelielu listi ar mūzikas albumiem, grāmatām un filmām, par kurām turpmākajos mēnešos, līdz 23. jūnijam varēsiet lasīt Tējtasītē.

featured image

Gaidītākie albumi:

Ziemas periods mūzikas ziņā bija diezgan kluss, taču uz pavasari acīmredzot mostas ne tikai daba, bet arī mūziķi. Tādēļ šajā mini sarakstā 5 mūzikas albumi, par kuriem, iespējams, Tējtasītē parādīsies kāds komentārs.

 • Yeah Yeah Yeahs -Mosquito (16. aprīlis)
 • HIM – Tears On Tape (26. aprīlis)
 • Little Boots – Nocturnes (6. maijs)
 • Camera Obscura – Desire Lines (3. jūnijs)
 • Empire Of The Sun –  Ice On The Dune (jūnijs)

Lasāmo grāmatu saraksts:

Tāpat kā ziemas sarakstā, arī pavasarī esmu nosliekusies par labu angļu mēlē rakstītajām grāmatām, taču nešaubos, ka ar laiku, piepulcēsies arī kāds jauks tulkojums. Pagaidām tāds ir tikai viens – Veronika Rota – Citādie, kuru vēlos izlasīt jau no pagājušā gada un nu man būs iespēja to  izdarīt jau latviski. Kā arī, lai mūsu dzimtā valoda nebūtu galīgi pamesta novārtā, nupat kā sāku lasīt arī jauno Jāņa Joņeva – Jelgava 94.

Pavasarī nedaudz pievērsīšos stāstiem, jo šajā formātā rakstītie darbi ir lasīti gauži maz. Tāpēc sarakstā divi stāstu krājumi – Shards & Ashes un Vampires In The Lemon Grove. Tāpat šosezon jāpabeidz Delirium triloģija ar tās pēdējo daļu Requiem un jāizlasa vismaz viena grāmata no John Green. Vēl sarakstā esmu atkārtoti iekļāvusi dažas grāmatas, kas velkas astē vēl no iepriekšējās listes, piemēram, Nejaušā vakance un Anna Dressed In Blood, kā arī šobrīd līdz pusei izlasīto Quiet.

pavasara saraksts - grāmatas

Kā jau rakstīju savā ziemas atskaitē, grāmatu sadaļa pagājušajos mēnešos izrādījās pagalam neprognozējama un nekas neliecina, ka tas neatkārtosies. Taču mērķis šo trīs mēnešu laikā ir un paliek – izlasīt vismaz 12 grāmatas. Vai tās būs no šī saraksta vai arī mani no ceļa novilinās jauni izdevumi, nav zināms. Pieredze gan rāda, ka tiklīdz kaut kas ir uzstādīts par obligātu, tā rodas vēlme nodarboties ar kaut ko pilnīgi citu, 😀 tādēļ arī šis sarakstiņš drīzāk uzskatāms par pieturas punktu, ne akmenī cirstu patiesību, jo ar laiku noteikti tiks mainīts un papildināts.

 1. Veronika Rota – Citādie izlasīta
 2. Jānis Joņevs – Jelgava 94  izlasīta
 3. Vampires In The Lemon Grove by Karen Russell
 4. Shards And Ashes by Melissa Marr & Kelley Armstrong
 5. Notes From a Ghost Town by Kate Ellison  izlasīta
 6. Strands of Bronze And Gold by Jane Nickerson  izlasīta
 7. Requiem by Lauren Oliver  izlasīta
 8. Looking For Alaska by John Green  izlasīta
 9. The Silver Linings Playbook by Matthew Quick izlasīta
 10. Anna Dressed In Blood by Kendare Blake  izlasīta
 11. Dž. K. Roulinga – Nejaušā vakance
 12. Quiet by Susan Cain  izlasīta

Atjaunots:

 • Leslija Kentone – Svaigas enerģijas bībele  izlasīta
 • Tangled By Emma Chase izlasīta
 • Džūljens Bārnss – Beigu izjūta izlasīta

Skatāmo filmu saraksts:

Pienākumu apkopot tuvākajā laikā interesējošās filmas jau daļēji izpildīju veidojot sarakstu jaunās filmas, kuras jāredz 2013. gadā, tomēr šeit atlasīju tās, kuras vedīs mani uz kinoteātri tieši tuvāko trīs mēnešu laikā. Dažādība ir laba lieta, tādēļ būs gan šausmene, gan animācija, gan dokumentālā filma, gan trilleri un drāmas. Līdzīgi kā pie grāmatām, arī šeit tāds pats glīts cipariņš – esmu apņēmusies noskatīties 12 filmas. Divas no sarakstā minētajām nule kā redzēju, taču apraksts blogā vēl tikai sekos, tādēļ ieliku arī šajā listē.

pavasara saraksts - filmas

 1. Sound Of My Voice (2012)  noskatīta
 2. Martha Marcy May Marlene (2011)  noskatīta
 3. Sound City (2012)
 4. The Croods (2013)
 5. Side Effects (2013)  noskatīta
 6. Oblivion (2013) noskatīta
 7. Great Gatsby (2013)  noskatīta
 8. After Earth (2013)  noskatīta
 9. Mama (2013)
 10. Stoker (2013) noskatīta
 11. Byzantium (2012) noskatīta
 12. Silver Linings Playbook (2012)  noskatīta

Atjaunots:

Tas arī viss šajā pavasarīgajā sarakstā. Atliek vien novēlēt pavasarīgu un jauku noskaņojumu ne tikai lasot grāmatas, skatoties kino vai klausoties mūziku, bet arī izbaudot cerams drīz siltākos laikapstākļus 🙂

Advertisements

6 komentāri

 1. Gaidu HIM jauno albumu.
  ”Pieredze gan rāda, ka tiklīdz kaut kas ir uzstādīts par obligātu, tā rodas vēlme nodarboties ar kaut ko pilnīgi citu”. Šis ir par mani :D. Man vēl velkas pakaļ visi tie pagājušā gada saraksti, tāpēc kauns taisīt jaunu, lai gan no vienas puses – gribētos. vnk…visu laiku atrdoas jaunas grāmatas, jaunas filmas, kuras gribas redzēt un tāpēc plāni paliek novārtā.
  Šis tas no filmām ir manā prātā, ka būs jānoskatās. Gaidīšu atsauksmes 🙂

  Like

  1. Man jau pašai arī turas vairākas nelasītas grāmatas un filmas vēl no pagājušās vasaras, taču esmu atmetusi ar roku un ielikusi iedomu plauktā ”gan jau kādreiz” 😀 Esmu piefiksējusi, ka grāmatām un filmām ir tieksme morāli novecot – diezgan ātri pazūd aktualitāte un interese un gribas ceļot jau pie nākamās porcijas. Man liekas, vislabāk taisot sarakstu ir atstāt brīvu vietu, proti, uzlikt mazāk nekā gribētos (laika gaitā papildināt) un tieši tās lietas, par kurām patiešām zināms, ka nu ļoti, ļoti gribas izlasīt/redzēt 🙂

   Like

 2. Mani visvairāk interesē tas grāmatu plāniņš. 🙂 “Citādos” un “Jelgava 94” arī plānoju izlasīt tuvākajā laikā. Dažas no minētajām grāmatām mani īsti neuzrunā, bet par dažām nebiju dzirdējusi, tāpēc ļoti gaidīšu atsauksmes.
  Dažas filmas mums arī sakrīt. No minētajām visvairāk gaidu “Great Gatsby”, jo grāmata īpaši neuzrunāja, bet filmas treileris likās labs.

  Like

  1. Getsbiju neesmu lasījusi, taču treileris pārliecināja, ka filmai vajadzētu būt efektīgai. ”Citādajiem” pagaidām esmu palasījusi tikai pāris lapas, kārtīgāk ķeršos klāt, kad pabeigšu ”Jelgavu 94”. Par to gan jau tagad var teikt, ka ļoti patīkams pārsteigums 🙂

   Like

 3. Jē, beidzot pavasara saraksts. Makten kārdinošs 🙂 Gaidu, kad varēšu dabūt Shards And Ashes by Melissa Marr & Kelley Armstrong. Ceru, ka beidzot izlasīsi par Annu un ceru, ka patiks. Dažas no Tava saraksta grāmatām un filmām nav zināmas, tāpēc nepacietīgi gaidīšu atsauksmes.

  Like

  1. Anna mani ”vajā” jau no rudens 🙂 Pilnīgi jūtu, ka man patiks, pat nezinu kāpēc visu laiku sanācis atlikt.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: