Dramatiskās popmūzikas duets ”Hurts” atgriežas ar albumu ”Exile” (2013)


Hurts - ExileMarta sākumā britu sintpopa duets Hurts laida klajā sav otro studijas albumu ar nosaukumu Exile. Mančestrieši Hurts pasaules slavu ieguva 2010. gadā ar savu absolūti stilīgo hītu Wonderful Life, kam vēlāk sekoja arī grupas debijas albums Happiness. Ar savu īpatnējo, retro uzvalku stilu un gludajām frizūrām, šie puiši pamanījās salauzt daiļavu sirdis un pārliecināt klausītājus, ka mazliet drūmāks pops ir tieši tas, kā pietrūkst mūzikas pasaulē. Nu puiši ir atgriezušies ar jaunu albumu un es kā viņu daiļrades liela cienītāja nudien nespēju atturēties neparunājusi par to Tējtasītē.

Vispirms jau jāpiezīmē, ka savu īpašo stilu Hurts saglabā arī Exile ietvaros. Dziesmās joprojām ieskanas kaut kas no Depeche Mode noskaņas, grupas solists Teo Hačkrafts joprojām dzied par salauztām sirdīm un arī albuma vispārējā atmosfērā ir enerģizēta un melanholiska vienlaikus. Paši Hurts intervijā ar NME atzinuši, ka Exile viņi esot mēģinājuši radīt daudz tumšāku un piesātinātāku skanējumu. Ja iepriekšējais albums Happiness esot bijis par mīlestību un zaudējumu, tad Exile esot par seksu un nāvi.

”Hurtisms”, šajā albumā tik tiešām izpaužas ne mazāk krāšņi kā iepriekšējā Happiness, tomēr šajā albumā parādās arī šādas tādas nedzirdētas notis. Pat mana muzikāli netrenētā auss vairākās dziesmās saklausīja dubstep elementus, kas glīti kontrastējot ar pārīti klavier-balāžu (piemēram, Help ar Eltona Džona piedalīšanos vai lielisko bonusa dziesmu Guilt) veido gana plašu muzikālo spektru viena albuma ietvaros. Saturiskā ziņā Hurts ir diezgan interesants gadījums, jo viņu teksti brīžam balansē uz patiešām salkanas robežas, taču par laimi šo kāršu namiņu vietā notur muzikāli drūmākais ietvars. Un, protams, Exile neskopojas arī ar lipīgām frāzēm, lai klausītājam būtu, ko padungot līdzi.

Albumā neiztikt arī bez literāras iedvesmas, jo, piemēram, dziesmas The Road rašanos ietekmējis Cormac McCarthy apokaliptiskais romāns The Road (starp citu, ir arī filma). Šo pat gribētos uzskatīt par vienu no albuma efektīgākajām dziesmām, līdztekus titulgabalam Exile, kurš var lepoties ar vienlīdz spēcīgu dramatismu un The Crow, kas pārstāv melanholisko atzaru.

Tāpat īpašs stāsts vijas ap dziesmu Blind, kuras promo klipa filmēšanas laikā, Teo nokritis pa kāpnēm un uzdūries uz žoga asumiem, gandrīz zaudējot vienu aci (pēc ārsta aplēsēm, līdz nelaimei pietrūcis vien puscentimetrs). Paliek mazliet neomulīgi, ņemot vērā dziesmas nosaukumu un lirikas ”…cut out my eyes and leave me blind…” Rezultātā, klipā redzamā Teo zilā acs ir īsta, ne grimēta. Taču neskatoties uz visiem apstākļiem, vismaz mana sirds gribētu atzīt Blind par vienu no šī albuma skaistākajām balādēm, kas maķenīt atgādina iepriekšējā diskā ierakstīto Evelyn.

Iespējams, Exile nedaudz trūkst jaunatklājuma šarma, proti, klausītājs, kurš jau zina, kas ir Hurts, pārāk pārsteigts pēc šī albuma noklausīšanās netaps. Tai pat laikā Exile ir visnotaļ stabili klausāms albums, no kura nav grūti atlasīt favorītus repeat funkcijai. Un galu galā, šie ir tie paši Hurts, kas pirms diviem gadiem, ietinušies Latvijas karogā, uzstājās Positivus festivālā un meta publikā rozes. Pat maskējoties dramatiski tumšākos toņos, nav zudis nedz glamūrs, nedz romantika. Par to 9 Tējtasītes.

9

5 komentāri

 1. Noklausījos abas dziesmas, man patika. Patīkami, ka ir pārdomāts klipu sižets un dziemām saskatāma jēga. Ļoti labi! Paldies par apskatu 🙂

  Like

  1. Par klipiem pilnībā piekrītu 🙂 Uzreiz cita vērtība, ja vizualizācijā ir arī kāds sižets, nevis vienkārši samesti acij tīkami elementi bez stāsta.

   Like

 2. Man patīk Hurts, būs jāpaklausās jaunais CD arī man! 🙂 Citādi esmu manāmi ierusējusi tajā, kas juans vispār ir mūzikas pasaulē! 😦

  Like

  1. Ziemas posmā man arī bija iestājies klusums jauno albumu jomā – nekas pa manai gaumei pie apvāršņa neparādījās. Tagad pavasarī atkal beidzot ir ko klausīties 🙂
   Ja vispār patīk ”Hurts”, tad šis albums droši vien arī neliks vilties 🙂

   Like

 3. […] nosaukt tikai vienu albumu. Pēdējos pāris mēnešus mana favorītu topa augšgalā var atrast Hurts jaunāko albumu „Exile”, bet iespējams, jau pavisam drīz tas būs kāds cits albums. Klausos ļoti dažādu žanru […]

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: