Spriedzes pilns sci-fi trilleris: Orphan Black


Orphan Black Šodienas stāsts par kādu pavisam svaigu seriālu. Šobrīd salīdzinoši nepazīstamajam kanādiešu-amerikāņu sci-fi/action ražojumam Orphan Black ir iznākušas tikai divas sērijas, taču man gribētos domāt, ka šis jau tagad ir skaidrs palicējs skatāmo seriālu listē.

Pirmajā sērijā skatītājs iepazīstas ar Sāru (Tatiana Maslany) – roķīgās drēbēs tērpu, jaunu sievieti, kas izkāpjot no metro kādā stacijā, sastopas ar dīvainu situāciju. Sieviete, kas izskatās uz mata kā Sāra, izdara pašnāvību, metoties zem vilciena. Sāra, kas tobrīd bēg no varmācīga bijušā drauga (kas pie tam, ir arī narkodīleris), paņem mirušās somu, kurā ir visi personu apliecinošie dokumenti un dzīvokļa atslēgas.

Nav jābūt ģēnijam, lai noprastu, kur stāsts virzās tālāk. Sāra nolemj kaut vai uz mirkli pieņemt svešās dvīnes identitāti, lai  izstrādātu tālāko rīcības plānu. Sāru vada mērķis – atgriezties pēc savas meitiņas, kuru sieviete atstājusi pirms desmit mēnešiem kādas kundzes aizgādībā. Taču tam ir vajadzīga nauda un svešajai dvīnei tā ir. Viens notikums noved pie nākamā un Sāra attopas iepīta ne tikai sarežģītā situācijā mirušās sievietes darbavietā (izrādās, viņa ir bijusi izmeklētāja, kas darba laikā nejauši nošāvusi cilvēku), bet arī jautājumā par to, kas ir viņa pati un kādēļ viņu vēl meklē citas sievietes, kas izskatās uz mata kā viņa.

Lai gan seriāls ierindots arī sci-fi žanrā (droši vien pateicoties klonu idejai), vismaz noskatoties pirmās sērijas rodas vairāk tāda kā trillera sajūta. Orphan Black ir stilīgs seriāls – mums ir kick-ass varone, kam patīk krāsot melnas acis un valkāt smagus zābakus, mums ir varones mākslinieciskais sidekick (Jordan Gavaris), kas dzīvo industriālā, bohēmiskā graustā, mums ir nepārtraukta darbība un spriedze, kas neizslēdz arī šaujamos un pakaļdzīšanos, un man pat gribētos teikt, ka mums ir arī ļoti pārliecinoši aktieri. Pati ideja, protams, nav jauna, jo identitātes zagšanu līdz šim jau apskatījuši, piemēram, seriāli Ringer un Dollhouse, tomēr neviens no iepriekšminētajiem neizcēlās ar tik daudzsološu sākumu un diemžēl arī nenoturējās uz ekrāniem ilgāk par vienu sezonu.

Protams, noskatoties tikai divas sērijas, vēl ir pāragri spriest par seriāla tālāko attīstību, jo viss vēl var noiet greizi. Taču šoreiz spriežot pēc aizrautības pakāpes, ar kādu es skatījos pirmās sērijas, iedošu vien tās  pāragrās 8,5 Tējtasītes.

8

4 komentāri

 1. Arī es šo seriālu pavisam nesen iesāku skatīties un jāatzīstas, ka pat ļoti iepatikās. Atliek vien cerēt, ka arī tālākā seriāla gaita būs tikpat daudzsološa kā sākums.

  Like

  1. Pagaidām skatos pozitīvi, jo dažas labas pamatlietas jau ir – labi aktieri, forša vide, kopējai idejai arī nav ne vainas. Jācer, ka nesabojās pašu galveno – sižeta līniju 🙂

   Like

 2. Paldies, pievienoju savai listei! 😀 (tā atkal aug)

  Like

  1. Labi, ka aug, labi seriāli saimniecībā vienmēr noder 🙂

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: