Kad pāris tabletītes var mainīt visu dzīvi: Blakusefekts (2013)


Side EffectsPirms pāris nedēļām noskatījos režisora Stīvena Soderberga veidoto drāmu/trilleri Blakusefekts. Galvenajās lomās daži slaveni vārdi – pūķa meitene Rūnija Mara, nupat no Kareņina lomas izkāpušais Džuda Lovs, Ketrīna Zeta-Džounsa un dāmu iecienītais Čenings Teitems. Dodoties uz filmu, īsti nezināju, ko gaidīt – vai mani sagaidīs farmācijas industrijas netīrie darījumi vai varones nervu sabrukums, vai attiecību drāma, kura pateicoties trillera elementiem aizies neceļos. Rezultāts bija nedaudz citādāks kā biju paredzējusi, tomēr tas visu padarīja tikai interesantāku.

Lai tiktu galā ar psiholoģiskajām problēmām, ko sagādā viņas vīra Mārtina (Čenings Teitems) iznākšana no cietuma, Emīlija (Rūnija Mara) vēršas pie psihiatra, daktera Džonotana (Džuda lovs) un piekrīt izmēģināt jaunu antidepresantu paveidu, par kuru atzinīgi izteikusies arī Emīlijas iepriekšējā ārste Viktorija (Ketrina Zeta-Džounsa). Lai gan jaunajām zālēm tiek fiksēti dīvaini blakusefekti, Emīlija tik un tā atsakās pārtraukt to lietošanu, jo tās liek viņai justies labāk. Līdz kādu dienu izrādās jau par vēlu…

Šī ir viena no tām filmām, par kuru ir visai grūti rakstīt, jo jebkas ko varētu pateikt aiz iepriekšējās rindkopas jau varētu tikt uzskatīts par spoileri. Tomēr vienu var teikt pavisam droši – Blakusefekts var lepoties ar intrigu un neparedzētu pavērsienu mudžekli, kas visu filmas laiku ļoti veiksmīgi notur skatītāja uzmanību, ne reizes neļaujot ielūkoties pulkstenī. Lai saprastu sižeta nianses, tajā patiešām neatslābstoši jāiedziļinās.

Arī attiecībā uz aktieriem sakāmi ir tikai labi vārdi. Rūnijas Maras tēlojumu ir patiešām aizraujoši vērot, viņas varones stiklaini izteiksmīgais acu skatiens ne brīdi neliek šaubīties par tās motīviem. Arī Džudas Lova, apsūdzētā daktera pārdzīvojumi pārliecina ar uzviju un filmas gaitā rada vajadzīgo līdzi jušanas devu. Un visbeidzot, arī filmas vizuālais noformējums, lai gan iztiek bez pārliekas uzbāzības, ir acij tīkams un vietām parādās patiešām interesantos leņķos uzņemti kadri.

Blakusefekts ir kā labs pierādījums tam, ka spriedzi var noturēt ne tikai ar pakaļdzīšanos un skaļiem blīkšķiem, jo lielākās šausmas norisinās pašā cilvēkā. No manas puses 8.5 Tējtasītes un ieteikums filmu noskatīties psiholoģiskas spriedzes cienītājiem.

8

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: